مقاله در مورد سبک ممفیس

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » معماری  »  مقاله در مورد سبک ممفیس

دانلود مقاله در مورد سبک ممفیس

دانلود مقاله در مورد سبک ممفیس

مقدمه و توضیحی از سبک ممفیس
تاریخچه بوجود آمدن گروه ممفیس و روشهای کار آنها
بخشی از زندگینامه ی رهبر سبک ممفیس (Ettore sottsass)

سبک ممفیس: بنیانگذار این سبک در اوایل سال ۱۹۸۰ Ettore sottsass (معمار برجسته ایتالیایی) می باشد. که به عنوان راهنما و لیدر گروه memphis بود.

هدف اصلی گروه ممفیس: احیای طراحی رادیکالی بود. تولیداتی که توسط این گروه بوجود آمد افرینش تولیدات معدود و غیرنمادی (اشیای غیرعادی) و طرح های کارکردی بود که بیشتر این تولیدات بصورت سطوح لایه ای پلاستیکی و الگوهای خشن و جسورانه بود.

۲-سبک ممفیس متضمن موضوعاتی بود که سوتساس آن ها را تجربه کرده بود و دارای ویژگیهایی مثل: رنگ های روشن، موتف های پر زرق و برق و مواد ارزان مثل: ورقه های پلاستیکی بود از جمله این مواد که سوتاس در اجرای طرحهای خود به کار گرفت (فایبرگلاس بود) در سال ۱۹۸۰،Alchymia، نوعی بهم پیوستگی و انبوهی در طراحی را فرم داد به نام ممفیس.

در سال ۲۰۰۱ جنبش memphis با باز شدن سبک memphis شروع شد باعث یاداوری در موزه طراحی design museum شد.

سوتساس تا سال ۱۹۸۵ برای گروه ممفیس طراحی می گرد و در سال ۱۹۷۰ یکی از اعضای گروه و حرکت و جنبش رادیکال شد و نقش بسیار مهمی در پست مدرنیسم در سال ۱۹۸۰ داشت.

به قول سوتساس که خود از معماران و طراحان صعنتی موفق ایتالیا و یکی از بانیان سبک ممفیس است طراحی صنعتی (ریز معماری) است.

سوتساس درباره ی سبک خود می گوید: ما به عنوان یک طراح و معمار وظیفه داریم فضاهایی را برای محافظت و حمایت از مردم بوجود آوریم، من سبک خاص ندارم و به ندرت از مد پیروی می کنم در ضمن همه چیز را برای زندگی طراحی می کنم. به نظر او ممفیس نوعی تمرین در طراحی بود. کارکرد گرایی گسترده یعنی ارتباط بین طراحی و کارکردگرایی در راس کارهای سوتساس بوده است.


قیمت : 3500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات