دانلود پروژه بررسی JIT

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله » مدیریت و حسابداری  »  دانلود پروژه بررسی JIT

مقاله درباره jit دانلود پروژه بررسی JIT دانلود پروژه jit تحقیق دانلود مقاله jit دانلود رایگان مقاله jit مقاله در مورد jit مقاله انگلیسی در مورد jit مقاله ترجمه شده jit مقاله انگلیسی jit با ترجمه ترجمه مقاله jit دانلود مقاله انگلیسی jit دانلود پروژه بررسی JIT

JIT

مقاله JIT

فهرست مطالب
فصل اول: معرفی JIT
مقدمه: ۱
معرفی JIT2
توسعه تاریخی  JIT: 5
دورنمای JIT : 6
فصل دوم: فلسفه JIT
اهداف رویکرد JIT 8
عناصر کلیدی در رویکرد JIT 13
تطابق طرح محصول با تقاضای بازار: ۱۴
خانواده های محصول و تولید جریان مبنا : ۱۴
رابطه با تأمین کنندگان در محیط JIT : 15
مزایای JIT : 16
نتیجه گیری : ۱۷
فصل سوم : سیستم کانبان
مقدمه : ۱۸
سیستم کانبان ۱۸
کنترل فعالیت تولید با کانبان ۱۸
انواع کارتهای کانبان ۱۹
ارتباط با فروشندگان ۲۱
کانبان به عنوان یک تکنیک بهبود کیفیت ۲۲
نتیجه گیری ۲۳
فصل چهارم: طراحی و برنامه ریزی سیستم های تولیدی برای JIT
مقدمه : ۲۴
۱) طراحی محصول برای سادگی در ساخت و مونتاژ ۲۵
۲ ) تکنیک های برنامه ریزی تولید ۲۵
۳ ) تکنیکهای ساده سازی فرایند ساخت و کاهش زمانهای پیشبرد ۲۶
۴ ) استفاده از منابع تولیدی ۳۳
۵ ) جنبه های کنترل کیفی JIT 35
نتیجه گیری : ۳۹
فصل پنچم: سیستم هزینه یابی JIT
مقدمه : ۴۱
سیستم هزینه یابی در JIT : 42
فصل ششم: سیستم تولید تویوتا
مقدمه : ۴۴
تولید اتومبیل : ۴۴
سیستم تولید تویوتا : ۴۴
روشهای تولید : ۴۵
ایده اصلی و چهارچوب کاری : ۴۶
تولید به موقع : ۴۸
سیستم کانبان ( Kanban ) : 48
خود کنترلی ( Autonamation ) : 50
نتیجه گیری : ۵۱
منابع : ۵۲


مقدمه:                                                                                
در واکنش به تغییرات بسیاری در ماهیت و حجم رقابت بین المللی ، بسیاری از شرکتها به شیوه های تولید نوین اصولا ً به طور مشابه مبادرت ورزیده اند .


این شیوه های نوین به نامهای گوناگونی ملقب شده اند :
تولید بدون ضایعات (LP)[1] ، درست بموقع (JIT)[2] ، کارخانه در هم تنیده[۳] ، تولید در سطح جهانی[۴] ، مدیریت کیفیت فراگیر (TGM)[5] ، تولید کامپیوتری (CIM)[6] ، تولید لانه زنبوری یا حجره ای (CM)[7] ، و سیستمهای تولید انعطاف پذیر (FMS)[8] .


یکی از سر شناس ترین نویسندگان آثارمربوط به تولید ژپنی ، JIT را به عنوان سیستمی توصیف کرده است که « برای تولید و تحویل به موقع کالاها برای فروش ، ارائه به موقع اجزا و قطعات برای مونتاژ و تبدیل به کالاهای تمام شده ، ارائه به موقع مواد خریداری شده برای تبدیل به قطعات ساخته شده ، طراحی میگردد »[۹] .    


JIT روشی است که در جهت دستیابی به حذف عملی سطوح ذخیره در کلیه نقاط فرایند تولید حرکت می کند . از مواد ورودی گرفته تا کالای در جریان ساخت در کارگاه و انبارداری قبل از ارسال . کاهش سطوح ذخیره نه تنها به دلیل آزاد شدن نقدینگی ، باعث صرفه جویی می شود ، بلکه حذف ذخیره های احتیاطی به افشای مسائل در فرایند تولید کمک می کند .


JIT همچنین به عنوان فلسفه ای برای حذف ضایعاتی که جز افزودن هزینه ، هیچ ارزش افزوده ای برای محصول ندارند ، توصیف می شود .


« ارزش ، آن چیزی است که مشتری حاضر است بابت آن پول پرداخت نماید »[۱۰] .


هدف شرکتهای JIT از به کارگیری ای رویکرد این است که تقاضای مشتریان را به صورت فوری و با کیفیت کامل و بدون اتلاف ، برآورده سازند. به این ترتیب ، عملکرد رقابتی با گذشت زمان به طور پیوسته بهبود می یابد . جای تأسف است که این اصطلاح دلالت بر این دارد که این رویکرد صرفاً به تحویل مواد به صورت « درست بموقع » به خط تولید مربوط می شود . در حقیقت ، JIT نقش به مراتب گسترده تری را در راهبردهای تولید ایفا می کند .


در روش JIT ، تولید زمانی در طول سیستم « کشیده می شود[۱۱]» که مورد نیاز باشد.
کانبان[۱۲] شیوه ساده « کارت و مربع » است که نوع کششی[۱۳] کنترل مواد را سهولت می بخشد . کارت کانبان ، اپراتورها را از مشخصات قطعاتی که باید ساخته شود ، شماره آنها و مقصد بعدی آنها آگاه میسازد .


سوئل و ویلکینسون (۱۹۹۱) معتقدند که JIT و TQM[14] حیطه مدیریت را گسترش می دهند . آنها می گویند که فناوری این دو روش ، « چشم غیر فیزیکی » را قادر می سازد تا بر محدودیتهای معماری و فضا غلبه کند و نگاه انضباطی خود را به دل فرایند کار بدوزد و آن را کنترل کند .


نظریه و روشهای مدیریت کیفیت فراگیر(TQM) مشهورترین روش برای عموم مردم است . مدیریت کیفیت فراگیر، راهبردی برای افزایش انعطاف پذیری سازمانی و تعهد کارکنان نسبت به تغییر است که در حد گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.


این راهبرد در امریکا نشأت گرفت ، در ژاپن توسعه یافت ، و اکنون بخش اصلی تصمیم گیری راهبردی را در شرکتها در کشورهای امریکای شمالی ، آسیا ، اروپا ، استرالیا و نیوزیلند تشکیل می دهد


قیمت : 5000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات