پروپوزال بررسی نقاط آسیب خیز اجتماعی شهر تهران به تفکیک انواع آسیبها

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » جدید  »  پروپوزال بررسی نقاط آسیب خیز اجتماعی شهر تهران به تفکیک انواع آسیبها

Review the proposals of Tehran risky to separate different types of injuries

دانلود پروپوزال بررسی نقاط آسیب خیز اجتماعی شهر تهران به تفکیک انواع آسیبها

پروپوزال آماده، اهمیت و ضرورت تحقیق: هر جامعه‌ای متناسب با شرایط خود ، فرهنگ ، رشد و انحطاط خود با انواعی از انحرافات و مشکلات روبروست که تاثیرات مخربی روی فرآیند ترقی آن جامعه دارد. شناخت چنین عواملی می‌تواند مسیر حرکت جامعه را بسوی ترقی و تعامل هموار سازد، بطوری که علاوه بر درک عمل آنها و …

اهمیت و ضرورت تحقیق:
هر جامعه‌ای متناسب با شرایط خود ، فرهنگ ، رشد و انحطاط خود با انواعی از انحرافات و مشکلات روبروست که تاثیرات مخربی روی فرآیند ترقی آن جامعه دارد. شناخت چنین عواملی می‌تواند مسیر حرکت جامعه را بسوی ترقی و تعامل هموار سازد، بطوری که علاوه بر درک عمل آنها و جلوگیری از تداوم آن عمل با ارائه راه حلهایی به سلامت جامعه کمک نماید. شناسایی علل اساسی و کنترل آنها می‌تواند بسیاری از نیروهای از دست رفته جامعه را تجدید نموده، در مسیر کار سالم جامعه را هدایت کند. در حقیقت آسیب های اجتماعی به عنوان یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در موفقیت یاعدم موفقیت یک جامعه می باشد. بنابراین لزوم بهره گیری از ظرفیت های مختلف مناطق در جهت کاهش آسیب های اجتماعی، اولویت بندی آنها و رسیدگی هر چه زودتر و بهتر به آنها در شهر تهران بیش از پیش احساس می شود ، از آنجا که در شهرهای مهاجر پذیر با توجه به مناطق سکونت مهاجرین، کجروی ها و آسیبهای اجتماعی شکلی متفاوت به خود میگیرد، می بایست مناطق به صورت مجزا مورد مطالعه قرارگرفته و آسیبها شناسایی‌ و تحلیل‌گردد. مطالعاتی که تا کنون در زمینه آسیبهای اجتماعی صورت گرفته آمار کامل و دقیقی در خصوص میزان و درصد شیوع آسیب های اجتماعی در سطح شهر تهران به ویژه به صورت خرد به عنوان مثال با تفکیک منطقه ای- محله ای ارائه نگردیده است، به همین دلیل بررسی آسیبهای اجتماعی منطقه پانزده با توجه به تاثیر آن بر کیفیت زندگی شهروندان منطقه امری اجتناب ناپذیر می باشند. 
ازجمله ضرورتهای این تحقیق شناخت آسیب های اجتماعی نو ظهور می باشد. دسته بندی گونه های متفاوت شکل گیری کجروی در سطح اجتماع، یکی از ابعادی است که می تواند در شناخت بهتر ماهیت این پدیده موثر باشد (سلیمی و داوری،۱۳۸۵: ۱۲۳). شناخت علمی و دسته بندی آسیب‌های اجتماعی( آسیبهای اجتماعی در اشکال مختلفی صورت می پذیرد: مثلاً خاص و رفتاری و ارزشی و… (صدیق سروستانی ، ۸۶: ۱۲) ) و علل و دلایل گسترش آن‌ها، پیشگیری از وقوع مجدد آسیب و ارائه راهکارهای علمی و نوین در راستای کاهش آسیبها، از ضرورتهای مهم این پایان نامه می‌باشد. فقدان حس مکان (تعلق مکانی) و حس اجتماع در شهرنشینان مهاجر به شهرهای بزرگ، مشکلات روانی و اجتماعی بسیاری را در آن‌ها به وجود می‌آورد که طراحی مناسب فضاهای کالبدی جمعی، نظیر میدان‌های کوچک محله‌ای، پارک‌های مناسب محله‌ای، جلوگیری از ورود بی اندازه ماشین به محلات، ظرفیت‌سازی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی و ریشه‌های اعتماد متقابل و به‌کارگیری این سرمایه‌ها به همراه سرمایه‌های کالبدی، در کاهش آسیب‌های اجتماعی، موثر عمل می‌کند. اجرای پروژهای شهری بدون آگاهی از فرهنگ ساکنین مناطق، نه تنها مفید واقع نمی شود بلکه می تواند آثار مخربی نیز از خود بر جای گذارد. این تحقیق تلاش دارد که تصویری دقیق از فرهنگ مردم، آسیب های اجتماعی موجود در منطقه ارائه نماید.

راهنمای استفاده
مناسب دانشجویان رشته علوم اجتماعی، جامعه شناسی، برنامه ریزی شهری و رشته های مرتبط
در قالب word 2003 و قابل ویرایش


قیمت : 48000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات