تحقیق اداره تحقیقات فدرال F. B . I

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » حقوق  »  تحقیق اداره تحقیقات فدرال F. B . I

Federal Bureau of Investigation FBI Research

دانلود تحقیق اداره تحقیقات فدرال F. B . I
قسمت اول : تاریخچه تاسیس سازمان FBI
سه حرف F . B . I نماینده و مشخص سه کلمه و مبین جمله ذیل است :
Federac Bureau of invetigation
که میتوان آن را بفارسی اداره تحقیقات فدرال و یا اداره تحقیقات دولت متحده نام گذاری کرد .
این سازمان در سال ۱۹۰۸ بوسیله چرلز بناپارت Charles Bonapart دادستان کل آمریکا پایه گذاری شد و در بدو تاسیس از عده قلیلی مامورین مخصوص تحقیقات ترکیب و تشکیل یافته بود و بمثابه سازمان تحقیقاتی وزارت دادگستری آمریکا آغاز بکار کرد .
با گذشت زمان بتدریج بر توسعه و اهمیت سازمان مزبور افزوده شد ، در ایام جنگ بین الملل اول از جمله تحقیقات راجع بامور جاسوسی بموجب قوانین مصوبه کنگره بعهده این سازمان گذارده شد . در سال ۱۹۱۹ قانون سرقت اتومبیل – National Motor Vehicle Theft Act برای جلوگیری و کنترل حمل اتومبیلهای مسروقه از یک ایالت به ایالت دیگر وبرای امکان سهولت و سرعت و شدت تعقیب وظیفه جدیدی بعهده این سازمان گذاشت و فعلا قانون حمل و نقل اتومبیلهای مسروقه از یک ایالت به ایالت دیگر Interstate Transportation . Act Vehicie Motpr Stolen OF جایگزین قانون مزبور است .
در سال ۱۹۲۴ هارین استن Harlan Stone دادستان کل آمریکا ، ارگارهور Edgar Hoover را که در آن تاریخ بیست و نه سال بیشتر نداشت بسمت رئیس سازمان FBI مصدر خدمات پر ارج بوده است .

برای آنکه سازمان FBI با وظایف و تکالیف روز افزون خود آماده گی کامل برای انجام وظیفه داشته باشد بتدریج مقررات و نظامات جدید وضع گردید . قسمت تشخیص هویت در سال ۱۹۲۴ تاسیس شد . اینقسمت با ۲۵ کارمند و هشتصد و اه هزار و صد و هستاد و هشت برگ انگشت – نگاری Fingerprint Cards شروع بکار کرد و در حال حاضر بزرگترین سازمان انگشت نگاری دنیا را با مجموعه در حدود صد و هفتاد و سه ملیون و نهصد و شصت و نه هزار و چهل و پنج ۰۴۵ ، ۹۶۹ ، ۱۷۴ برگ انگشت نگاری تشکیل میدهد .
برای استخدام مامورین مخصوص ( Special agents ) داشتن دانشنامه حقوق و دانشنامه حسابداری شرط شده است و بعلاوه متقاضیان قبل از شروع بکار میبایست دوره آکادمی وابسته بسازمان FBI را طی نمایند .
آکادمی FBI در سال ۱۹۳۵ تشکیل یافته و شامل دوره های قوانین فدرال حسابداری ، انگشت نگاری ، بررسی و جستجو روی صحنه های جرم ملاقات و مذاکره و مصاحبه عکس برداری استعمال سلاح و شیوه های دفاعی میباشد .
آزمایشگاه جنائی FBI در سال ۱۹۳۲ تاسیس شد و اینک با مدرن ترین وسائل و لوازم منظور اجرای آزمایشات مختلفه برای کشف و ارائه اسرار و رموز جنایات و اثبات ارتکاب و انتساب جرم مجهز است و بزرگترین آزمایشگاه جنائی دنیا بشمار میرود و تسهیلات و امکانات آن در خدمت آن در خدمت کلیه سازمانهای مجری قانون در سراسر ایالات متحده آمریکا میباشد .

قسمت دوم : سازمان و تشکیلات F . B . I
اداره FBI سازمان تحقبقاتی وزارت دادگستری ایالات متحده محسوب میشود و تحت کنترل و نظارت و هدایت دادستان کل آمریکا Attorney General قرار دارد و بودجه ان قسمتی از بودجه وزارت دادگستری Xnited States Department of Justic را تشکیل میدهد و از لحاظ کارگزینی و مراحل و درجات و قوانین خدمت با پلیس فدرال و با سایر سازمان های پلیسی و انتظامی فدرال و غیر آن وابستگی ندارد .

اداره کل مرکزی سازمان FBI ( Headquarters ) در واشنگتن پایتخت کشور ایالات متحده و در ساختمان وزارت دادگستری آمریکا . United States Department of Justice قرار دارد . ادارات تابعه FBI ( FBI , s Field Offices ) در سراسر ایالات متحده آمریکا و در بیش از ۵۲ شهر عمده تاسیس وبشکیل شده است و بعلاوه نمایندگان مقیم FBI ( Residtent Agencies ) در شهرها و نواحی کوچک استقرار یافته اند . قسمت عمده ادارات تابعه FBI در ایالات شرقی آمریکا قرار دارد زیرا تراکم جمعیت در این نقاط بیشتر از قسمتهای غربی است . ضمناً تقسیم سازمانهای تابعه FBI در سراسر ایالات متحده طوری در نظر گرفته شده که برحسب ضرورت درحداقل مدت ، مامورین FBI بتواند در هر نقطه در که لازم باشد حضور یابند : بعلاوه بنابرقرارداد و توافق هائی که بعمل آمده در بعضی از کشورها از جمله ژاپن و فرانسه و انگلستان ، سازمان FBI نماینده گانی دارد که با مقامات مسئول انتظامات و امنیت در تماس هستند و در مسائل راجع به تعقیب بزهکاران و امور امنیت بین سازمان FBIو کشورهای مزبور همکاری وجود دارد .
هر یک از ادارات تابعه FBIو نمایندگان وابسته به آنها تحت نظارت مستقیم رئیس قسمت مربوطه انجام وظیفه میکنند که او نیز به نوبه خود تحت نظارت مستقیم سازمان مرکزی قرار دارد و دستورات لازم را از اداره کل FBI دریافت میکند .

اداره مرکزی ( Headquarters ) به نوبه خود به شعبی تقسیم شده که این شعب ، اصولا بر حسب انواع کار و جراوم تقسیم شده اند و از این حیث تخصص بیشتری بوجود آورده است ولی این تقسیم مانع از آن نیست که در صورت لزوم هر یک از شعب به هر یک از کارهای مرجوعه رسیدگی کنند . رویس هر قسمت کلیه جریانات و اقدامات و امور شعبه مربوطه است و این مامورین مستقیماً در مقابل رئیس کل FBI مسئولیت دارند .
مسئولیت و کنترل و نظارت اساس ترتیب و تنظیم کار در سازمان FBI قرار ، داده شده است منشی و کارمند دفتری در مقابن کارمند فنی مربوطه مسئول است و کارمند فنی درمقابل رئیس قسمت مسئول است که او نیز به نوبه خود در مقابل اداره مرکزی و رئیس کل مسئولیت دارد و یک سیستم نظارت و کنترل دقیق درمورد اجرای صحیص وظایف محوله دور از هر گونه خشونت مبنا و برنامه کار را تشکیل میدهد .


قیمت : 2500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات