مقاله آموزش و پرورش کشور نیوزلند

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی  »  مقاله آموزش و پرورش کشور نیوزلند

Articles of education in New Zealand

دانلود مقاله آموزش و پرورش کشور نیوزلند

سیستم آموزش و پرورش نیوزیلند
سیستم آموزش و پرورش نیوزیلند توسط بخش دولتی اداره می شود ونود و پنج درصد از جمعیت کشور را آموزش می دهد. وزارت آموزش و پرورش سالانه چهار ممیز هشت بیلیون دلار را صرف آموزش میکند که تقریباً شانزده درصد در آمد ملی است. رفتن به مدرسه برای افراد پنج تا پانزده سال اجباری است و سال تحصیلی مدارس از سه ترم تشکیل می شود؛ سال تحصیلی در ماه فوریه شروع می شود وتا ماه دسامبر ادامه دارد و تعطیلات مدارس در ماه می و اوت است. بعضی از مدارس ایالتی دارای چهار ترم تحصیلی درسال هستند. تحصیل درمدارس رایگان است.برنامه های سنتی درمدارس آکادمیک و غیرآکادمیک وجود ندارد، در حالیکه میانگین استانداردآموزش در دبیرستان های نیوزیلند درمقایسه با مدارس کشور انگلستان بالاتر است.
عموماً دانش آموزان نیوزیلندی امتحانات بین المللی را بخصوص در خواندن و درک مفاهیم موفق هستند اما مهارت های ریاضیاتی آنها در مقایسه با دانش آموزان ژاپنی و دیگردانش آموزان آسیایی پایین است. بیشتر مدارس از امکانات ورزشی (نظیر میادین بزرگ بازی)، آکادمیک و فرهنگی مناسبی برخوردارند. مدارس دارای ملیت های مختلف بوده و این تنوع قومی بخصوص در اکلند با توجه به جمعیت قابل ملاحظه مردم جزایر پلینزی بارزتر است؛ بیشتر مهاجران جدید اهل قاره آسیا هستند، آموزش زبان انگلیسی جای خود را به زبان های ژاپنی و آسیایی داده است و باعث تغییر تجارت نیوزیلند از اروپا به حاشیه اقیانوس آرام شده است.
مدارسNelson College وChristchurchrsoys مدارس شهری هستند که ازسابقه طولانی درارایه آموزش های شبانه روزی برخوردارند و مانند مدارس ایالتی هزینه این مدارس شبانه روزی نیز ارزانتر از مدارس خصوصی است.
آموزش دوره ابتدایی در این کشور ۸ سال به طول می انجامد. آموزش دوره مقدماتی متوسطه نیز سه سال طول می کشد (ازپایه تحصیلی ۹ تا یازده) و آموزش فرم ششم (تکمیلی متوسطه) در پایه دوازدهم تحصیلی و آموزش فرم هفتم ( پیش دانشگاهی)نیز در پایه تحصیلی سیزدهم ارایه می شود.ورود به مدارس مقدماتی متوسطه اجباری است.برنامه تحصیلی مدارس نیوزیلند براساس مقطع تحصیلی، درزمینه های زبان،ریاضیات،علوم،تکنولوژی،علوم اجتماعی، هنرها، ورزش و سلامت جسمانی است. همچنین درکنار این موضوعات درسی، برگسترش و توسعه روابط اجتماعی، افزایش اطلاعات عمومی و دانش روز، مدیریت فردی و رقابت های سالم، مهارت های اجتماعی و کاری، مهارت های فیزیکی و عملی لازم، تأکید فراوانی وجود دارد. ارزیابی های مرتب به دانش آموزان این امکان را می دهد که به اهداف مدون و تعیین شده آموزشی که به صورت برنامه های درسی چاپ شده اند، بهتر دست یابند.

فهرست مطالب
سیستم آموزش و پرورش نیوزیلند
آموزش پیش دبستانی
برنامه های آموزشی
آموزش پایه
آموزش ابتدایی
آموزش مقدماتی متوسطه
آموزش تکمیلی متوسطه
انواع مدارس از لحاظ آموزش
ارزیابی تحصیلی
مدارس متوسطه
پذیرش تحصیلی
کالج های آموزشی
گواهینامه های آموزشی
گواهی مدرسه
گواهی متوسطه
مدارک حرفه ای شغلی
آموزش پیش دانشگاهی
انواع مدارس
Integrated schools
Kurakaupapa Maori
مدارس مستقل (خصوصی)
مدارس شبانه روزی
مدارس مکاتبه ای ( آموزش از راه دور)
مدارس خانگی
آموزش فنی و حرفه ای
پلی تکنیک ها و انستیتوهای تکنولوژی
پذیرش تحصیلی
منابع


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات