تحقیق پیرامون اسب

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » جدید  »  تحقیق پیرامون اسب

Articles-hors

دانلود تحقیق پیرامون اسب

بخشی از متن:
اسب (اکوس فروس کابالوس) یک پستاندار سم دار است، یک زیر گونه ای از یکی ۷ گونه بازمانده از خانواده اکویدا است. اسب بالغ بر ۴۵ تا ۵۵ میلیون سال پیش از یک موجود چند پنجه ای کوچک تا بزرگ، حیوان تک پنجه ای امروزی، پدید آمده است. انسانها در حدود ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح شروع به رام کردن اسبها کردند و اهلی کرد نشان گمان شد، که در ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد رایجتر شد ؛ در ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد استفاده از اسبهای رام شده در سرتاسر قاره اروپا- آسیا پخش شد.
اگر چه بیشتر اسبها امروزه رام شده هستند ، هنوز جمعیت اسب پرزوالسکی (Przewalski) در خطر است، تنها اسب وحشی اصلی باقی می مانند، به خوبی را یجترین اسبهای وحشی که در جهان زندگی می کنند، اما از نسلهای قدیمی آنها که رام شدند، منشأ گرفته است.
یک کلمه گران و تخصصی وجود دارد که برای توضیح دان مفاهیم وابسته به اسب استفاده شده ، هر چیزی از آناتومی مراحل زندگی، اندازه، رنگ، نقش و نگارها، پرورش دادن، حرکت و رفتار را در بر می گیرد.
اسبها از نظر آناتومی برای استفاده از سرعت برای شکارچی ها طراحی شدند. و یک جمله خوب توسعه یافته از توازن و یک قدرت غریزه جنگیدن دارند. بسته به این نیاز فرار کردن از شکارچیان در جهان یک خصوصیت غیر معمول است: اسبها توانایی خوابیدن هم ایستاده و هم دراز کشیده را دارند
اسبهای ماده مادیان نامیده می شوند، بچه هایشان تقریباً تا ۱۱ ماه با آنها همراه هستند و یک اسب جوان کره اسب نامیده میشوند و می تواند تا مدت کوتاهی بعد از تولد بمانند. بیشترین اسبهای رام شده به پرورش دادن داشتن زین و یراق بین سنهای ۲ و ۴ سال شروع شدند. آنها در سن ۵ سالگی کاملاً بالغ می شوند و میانگین طول عمر بین ۲۵ تا ۳۰ سال دارند.
پرورش اسبها در ۳ طبقه بندی روی طبیعت کلی پایه گذاری شده: با سرعت و استقامت «خون سردها» ، از جمله اسبهای انتخاب شده و بعضی اسبهای کوچک، برای آرام رفتن، کار سنگین مناسب هستند و «اسبهای خونگرم» از بین اسبهای تندخو و اسبهای خون سرد عبور می کنند و توسعه یافته هستند، اغلب روی پرورش دادن برای اهداف اسب سواری خاص مخصوصاً در اروپا توجه می کنند . بالغ بر ۳۰۰ پرورش اسب امروزه در جهان وجود دارد که برای کاربرد های متفاوت بسیاری توسعه یافته است . اسبها و انسانها از راههای بسیاری ، نه تنها در یک گوناگونی وسیعی از رقابتهای ورزشی و فعالیتهای تفریحی غیر رقابتی، بلکه در فعالیتهای کاری که شامل کار پلیسی، کشاورزی، تفریح، شرکت کردن در یادگیری و فیزیوتراپی ارتباط متقابل دارند. اسبها از دیدگاه تاریخی در جنگ استفاده شدند. یک گوناگونی وسیع از تکنیکهای اسب سواری توسعه داده شد، شیوه های متفاوت بسیاری از روشها و راههای کنترل استفاده می شود . تولیدات بسیاری از اسبها مشتق شده اند که شامل گوشت ، شیر، پوست، مو، استخوان می شود و دارویی از مادیانهای حامله استخراج شده. انسانها برای اسبهای رام شده غذا، آب و پناهگاه فراهم میکند به همان خوبی به متخصصانی از قبیل دامپزشکان و نعل بندان توجه شد.

فهرست مطالب:
اسب
بیولوژی
سن
اندازه
رنگها و نقش و نگارها
تولید مثل و توسعه
آناتومی
سیستم اسکلتی
سم ها
دندان
هضم
احساسات
چشمهای اسب
حرکت
رفتار
هوش و یادگیری
طبیعت (خلق و خو)
رده بندی و تکامل
اکوئیدهای پیشرفته دیگر
اهلی کردن
تئوری (نظریه) «اساس چهارتایی»
جمعیت غیر اهلی
نژادها
اصل پرورش
نژادهای خالص و ثبت ها
ارتباط متقابل با انسانها
ورزشی
هنرمندی اسب در یک آزمایش درساژ
تفریح و پرورش
شرکت کردن در یادگیری و فیزیوتراپی
جنگ
محصولات 
مراقبت

راهنمای فایل

مناسب جهت استفاده دانشجویان رشته زیست شناسی، دامپزشکی، دام و طیور و رشته های مرتبط


قیمت : 10000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات