تحقیق علل گرایش به قرص های روان گردان (اکستاسی) در بین دانشجویان

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » جدید  »  تحقیق علل گرایش به قرص های روان گردان (اکستاسی) در بین دانشجویان

65656588

دانلود تحقیق علل گرایش به قرص های روان گردان (اکستاسی) در بین دانشجویان

مقدمه:
امروزه اعتیاد مشکل بزرگ جوامع است و خساراتی که این معضل یا بلای خانمان سوز به جا می گذارد بسیار زیانبار است زیرا نیروی جوان را از چرخه تولید خارج می کند. اعتیاد وابستگی جسمی یا روانی به چیزی است. اعتیاد می تواند به مواد شیمیایی یا مواردی مانند اینترنت باشد.
اعتیاد به ترکیبات شیمیایی رایجترین نوع موجود است و مواردی که به طور معمول به کار می روند شامل داروهای مسکن و خواب آور، محرک های مغزی، مواد استنشاقی، الکل، مواد افیونی و … هستند.
مشهورترین گروه مواد اعتیادآور مواد افیونی مانند تریاک، شیرۀ کدیین، مرفین و هرویین هستند . این مواد حالت نشیگی گرما و گیجی ایجاد می کنند. مشخص ترین علامت مصرف تنگی مردمک چشم این افراد است.
همچنین، حساسیت، کاهش وزن، کاهش میل جنسی و تیره شدن پوست است و احتمال ابتلا به هپاتیت، کزاز و ایدز در این گونه افراد بسیار بالاست و مرگ بیشتر در این گروه اتفاق می افتد. گروه دیگر مواد اعتیادآور کانابیس است که شامل حشیش ، ماری جوانا، گراس و بنگ و … است . در این گونه افراد تمرکز از بین رفته و اشتها افزایش می یابد. از علایم مصرف آن قرمز شدن چشم است. این مواد به سلول های مغزی آسیب جدی وارد می کند و با درصد بالایی سبب سرطان ریه می شود. 
و اما گروه جدیدی از مواد اعتیادآور که محرک های مغزی هستند. این مواد گروه های از آمفتامین دیتالین و مشتقات آنها هستند. از مشتقات آن می توان به MDMA که امروزه به نام های اکستاسی، اکستازی، اکس و یا قرص شادی بخش ناخته شده است XTC دربین عامه مردم اسم های دیگری نیز دارد از جمله: X , E , MDMA , ROLL , Adam , XTC .

فهرست مطالب:
مقدمه
بیان مسئله
اهمیت مسئله
اهداف تحقیق
پرسش های تحقیق
فرضیه های تحقیق
جامد (نمونه آماری)
روش های جمع آوری اطلاعات
اثرات منفی
اثرات منفی شدید
علایم مصرف اکستازی
گرایش جوانان به اکستازی
از عوامل مهم در مصرف مواد شادی آور در بین جوانان
روش های آماری برای تحلیل
تفسیر
نتیجه گیری
پیشنهادات
فهرست منابع و ماخذ


قیمت : 3000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات