دانلود گزارش کارورزی توزیع برق بخش بادرود

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی توزیع برق بخش بادرود

Power Distribution training report section Badrod

دانلود گزارش کارآموزی توزیع برق بخش بادرود

مقدمه ای در مورد تاریخچه سازمان
شرکت توزیع برق استان اصفهان به عنوان پیمانکار در شهرستانهای خود مشغول تعمیرات و نگهداری شبکه های توزیع از قبیل شبکه فشار متوسط ، شبکه فشار ضعیف و همچنین پست های زمینی و کیوسک پست های هوایی برای روشنایی و انتقال موجود می باشد .
برق شهرستان نطنز یکی از شهرستان های هجده گانه اداره توزیع برق استان اصفهان می باشد که قسمت اعظم آن را بخش بادرود در بر می گیرد ، در شهرستان نطنز ۱۸ هزار مشترک عادی و همچنین ۳۰۰ مشترک دیماندی که از پمپ های آب و مخازن استفاده می کنند ، وجود دارد که از برق این بخش استفاده می کنند . در این شهرستان عملیات تعمیرات و نگه داری ۵۶۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۶۶۲ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و کلید پست های زمینی و هوایی عادی و دیماندی را تعداد ۱۴ نفر نیروی انسانی فنی ، تخصصی انجام می دهند که نیمی از این نیروی انسانی در بخش بادرود مشغول انجام وظیفه هستند .
بخش بادرود دارای یک واحد خدمات مشترکین و یک واحد بهره برداری و یک واحد روابط عمومی و همچنین نیروه های نگهبانی زیر نظر مدیریت بخش که خود شاخه ای از چارت سازمانی برق شهرستان می باشد ، مشغول به فعالیت هستند .
در این اداره بخش های مرتبط به رشته کارآموز به این گونه است که در واحد بهره برداری فعالیت های گسترده ای صورت می پزیرد که لازم است چند موارد آن را نام ببریم :
۱- تعویض المنت های سر خط و المنت ترانسفورماتورهای هوایی و زمینی
۲- تعویض لامپهای سدیم و جیوه ای و التهابی
۳- تعمیر و یا تعویض قطعات مربوط به ایجاد روشنایی در تابلو ها
۴- تعویض فیوزهای فشنگی و گازی و کارهای جانبی دیگر

مقدمه
تاریخچه ای درباره صنعت برق کشورمان و وظایف وزارت نیرو در این رابطه :
اطلاعات کلی در مورد صنعت برق از آغاز تا حال
نگرشی به ساختار صنعت برق ایران در گذشته و حال
تاریخچه تشکیل صنعت برق در ایران از سال ۱۲۸۳ شمسی با بهره برداری از یک مولد ۴۰۰ کیلوواتی که توسط یکی از تجار ایرانی بنام حاج امین الضرب تهیه و در خیابان چراغ برق تهران (امیر کبیر ) نصب گردیده بود آغاز می شود . این موسسه تحت نام دایره روشنایی تهران زیر نظر بلدیه اداره می شد و در سال ۱۳۱۶ موسسه برق تهران که بعداً به اداره کل برق تهران تغییر یافت زیر نظر شهرداری بهره برداری از یک نیروگاه ۶۰۰۰ کیلو واتی اشکودا را به عهده گرفت . سپس در سال ۱۳۲۷ بهره برداری از یک نیروگاه ۸۰۰۰ کیلو واتی آغاز گردید . در سال ۱۳۲۸ بنگاه مستقل برق تهران که بعداً در سال ۱۳۳۱ به بنگاه برق تهران تغییر نام یافت تحت نظر وزارت کشور فعالیت های مربوط به تأمین برق را عهده دار گردید . در سال ۱۳۳۲ دو واحد دیزل ۲۰۰۰ کیلو واتی و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۵ یک دیزل ۱۹۰۰کیلو واتی و در اسفند ماه همان سال یک دیزل ۱۰۰۰ کیلوولتی مورد بهره بداری قرار گرفت و در مرداد ماه سال ۱۳۳۸ نیروگاه طرشت با چهار واحد توربین بخار هر یک به قدرت ۱۲۵۰۰ کیلو وات مشغول بکار گردید بطوری که در پایان سال مذکور مجموع ظرفیت های مولدهای نصب شده در تهران به ۷۸۳۰۰کیلووات رسید . بعلاوه از سال ۱۳۲۸ به بعد شرکت های مختلفی که عهده دار سرویس برق به مشترکین بودند در گوشه و کنار تهران مشغول فعالیت شدند که مجموع ظرفیت نصب شده مولدهای آنها به حدود ۴۰۰۰۰ کیلووات بالغ گردید .
در سال ۱۳۴۱ به منظور تشکیل شرکتهای برق ناحیه ای جهت تولید و توزیع برق سازمانی بنام برق ایران ایجاد گردیدکه پس از تشکیل وزارت آب و برق در سال ۱۳۴۳ سازمان مذکور ابتدا بصورت سازمانی وابسته و سپس در سال ۱۳۴۴ بصورت معاونت واحد برق در وزارت مذکور ادغام گردید . وزارت آب و برق از سال ۱۳۵۳ بر اساس لایحه قانونی که از تصویب مجلس گذشت به وزارت نیرو تغییر نام یافت که تا حال حاضر به همین نام باقی است .

فهرست مطالب
عنوان صفحه
مقدمه ای بر مکان کارآموزی آ
مقدمه ۱
وظایف وزارت نیرو ۲
پست های فشار قوی ۴
مزایای پست های GIS 5
اجزای تشکیل دهنده پست ۵
دستورالعمل کار در هنگام سیم کشی هوایی ۱۱
دستورالعمل تعویض یا جابجایی تیر ۱۲
عواملی که باعث قطع ناخواسته فیدرهای ۲۰ کیلو ولت می شود ۱۴
عواملی که باعث معیوب شدن کابل ۲۰ کیلو ولت می شود ۱۵
اصول بهره برداری از پست های هوایی ۱۶
اصول بهره برداری از پست های زمینی ۱۷
مواردی که باعث معیوب شدن ترانسفورماتورهای توزیع می گردند ۱۹
دستورالعمل نگهداری و سرویس ترانسفورماتورهای توزیع ۲۰
شرایط نصب ترانسفورماتور ۲۱
سرویس و نگه داری ترانسفورماتورهای توزیع ۲۴
تامین کسری روغن ۲۵
هواگیری و آچار کشی ترانسفورماتور ۲۶
تست و استقامت الکتریکی روغن ۲۷
دستگاه رطوبت گیر ۲۷
کلید تنظیم ولتاژ ۲۸
شرایط پارالل نمودن دو دستگاه ترانسفورماتور ۳۰
دستورالعمل کارکردن روی تابلو های توزیع ۳۱
مراقبت و نگهداری از ترانس های قدرت ۳۲
خشک کردن ترانسفورماتورها ۳۶
دژنکتورها ۳۷
تست های دوره ای تجهیزات کلیدخانه های فشارقوی ۳۹
چک کردن رله بوخهلتز ۴۱
زمین حفاظتی در تجهیزات الکتریکی ۴۲


قیمت : 5000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات