دانلود پایان نامه تولیدات نیرو پراکندگی ( DG)

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » برق، الکترونیک، مخابرات  »  دانلود پایان نامه تولیدات نیرو پراکندگی ( DG)

دانلود تحقیق و مقالات رشته برق با عنوان دانلود پایان نامه تولیدات نیرو پراکندگی DG در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۷۱ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود پروژه تولیدات نیرو پراکندگی DG

چکیده
امروزه به دلیل مشکلات احداث و بهره‌برداری از نیروگاه‌های بزرگ و با ظرفیت تولید بالا و با توجه به گسترش سریع صنایع و ناکافی بودن میزان انرژی و ظرفیت خطوط انتقال و توزیع کشور و بحث مدیریت و افزایش قابلیت اطمینان سیستم برق کشوری از یک سو و میزان تلفات انرژی که از این راهکرد به سیستم برق کشور آسیب وارد می کند، از سویی دیگر سبب گشته تا شاهد روند رو به رشد مشکلات پیک بار و افزایش غیر واقعی مصرف برق باشیم.
با توجه به این موارد و همچنین وقت زیادی که صرف احداث نیروگاه‌های بزرگ می‌شود، لزوم استفاده از تولیدات پراکنده (DG) که در اندازه کوچک و نزدیک به محل مصرف‌کننده هستند، بیشتر نمایان می‌شود.
استفاده از سیستم‌های تولید پراکنده در شبکه‌های توزیع، به عنوان یکی از روش‌های اساسی تولید انرژی مطرح می‌باشد. با گسترش استفاده از این منابع در شبکه‌های توزیع، توجه به پارامترهای مختلف تکنیکی شبکه لازم و ضروری می‌باشد.
در فصل اول این پایان‌نامه به معرفی سیستم‌های تولید پراکنده پرداخته شده است. در فصل دوم انواع سیستم‌های تولید پراکنده (DG) مورد بحث قرار گرفته اند. در فصل سوم اتصال، پروفیل ولتاژ وحفاظت این سیستم‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. در فصل چهارم قابلیت اطمینان و کیفیت توان در آن‌ها بررسی شده و در فصل پنجم بررسی اقتصادی سیستم‌های تولید پراکنده و در فصل ششم توضیح مفصلی در رابطه با انواع نیروگاههای خورشیدی مد نظر بوده و در پایان دو نمونه طرح در رابطه با استفاده از سلول های خورشیدی ( فتوولتاییک ) ارائه شده است.

کلمات کلیدی:
سیستم‌های تولید پراکنده، پروفیل ولتاژ، قابلیت اطمینان، کیفیت توان، انرژی‌های تجدیدپذیر.

فصل اول
معرفی سیستم‌های تولید پراکنده (DG)
۱-۱ مقدمه
در سیستم‌های بهم پیوسته برق، با توجه به صرفه‌جویی‌های مقیاس (Economies of Scale) ، تولید انرژی الکتریکی بصورت مرکزی و توسط نیروگاه‌های بزرگ صورت می‌گیرد. در سال‌های اولیه پیدایش سیستم‌های بهم پیوسته، معمولاً سیستم با رشد سالانه حدود ۶ الی ۷ درصدی در مصرف انرژی الکتریکی مواجه بود. در دهه ۱۹۷۰ مباحثی از قبیل بحران نفتی و مسائل زیست‌محیطی مشکلات جدیدی را برای صنعت برق مطرح نمودند، به‌گونه‌ای که در دهه ۱۹۸۰ این فاکتورها و تغییرات اقتصادی، منجر به کاهش رشد بار به حدود ۶/۱ الی ۳ درصد در سال شدند. در همین زمان هزینه انتقال و توزیع انرژی الکتریکی نیز به طرز قابل توجهی افزایش یافت. لذا تولید مرکزی توسط نیروگاه‌های بزرگ، اغلب به دلیل کاهش رشد بار، افزایش هزینه انتقال و توزیع، حاد شدن مسائل زیست محیطی و تغییرات تکنولوژیکی و قانون‌گذاری‌های مختلف غیر عملی شدند.
در دهه‌های اخیر، تجدید ساختار صنعت برق و همچنین خصوصی‌سازی این صنعت، مطرح و در برخی کشورها اعمال گشته است. طی این مدت، به خاطر بالا بردن بازده بهره‌برداری و تشویق سرمایه‌گذاران، صنعت برق دستخوش تغییرات اساسی از لحاظ مدیریت و مالکیت گردیده است، به طوریکه برای ایجاد فضای رقابتی مناسب، بخش‌های مختلف آن از جمله تولید، انتقال و توزیع از هم مستقل گردیده‌اند. در محیط تجدید ساختار یافته صنعت برق، متقاعد نمودن بازیگران بازار به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های چندین میلیارد دلاری تولید و انتقال توان آسان نیست.
این تغییر و تحولات از یک طرف و همان‌طور که قبلاً نیز اشاره شد، عواملی همچون آلودگی محیط‌زیست، مشکلات احداث خطوط انتقال جدید و پیشرفت فناوری در زمینه اقتصادی نمودن ساخت واحدهای تولیدی در مقیاس کوچک در مقایسه با واحدهای تولیدی بزرگ از طرف دیگر، باعث افزایش استفاده از واحدهای تولیدی کوچک تحت عنوان “تولیدات پراکنده” (DG) که به طور عمده به شبکه‌های توزیع متصل شده و نیازی به خطوط انتقال ندارند، گردیده است.
اکثر تکنولوژی‌های تولید پراکنده در جنبه های متعدد مانند عملکرد، اندازه و قابلیت گسترش، انعطاف پذیر هستند. ضمن اینکه استفاده از تولید پراکنده باعث یک عکس‌العمل قابل انعطاف به مقداردهی قیمت برق می گردد.
شبکه‌های توزیع معمولاً به صورت شعاعی طراحی می‌شوند که هیچ ژنراتوری در سمت بار وجود ندارد. بنابراین وجود ژنراتور در شبکه توزیع روی توان جاری شده و شرایط ولتاژ بار و تجهیزات شبکه الکتریکی تأثیر می گذارد و این می‌تواند روی پارامترهای عملکردی سیستم، تأثیر مثبت یا منفی داشته باشد .
انرژی الکتریکی تولیدی توسط تولیدات پراکنده در اکثر کشورهای پیشرفته، تحول عظیمی در سیستم‌های تولید و انتقال انرژی بوجود آورده که تمام نیازها و مزایای پایه (Basic) تولید و انتقال در موارد فنی، آکادمیک و بازرگانی را برآورده می‌کند.
تولید پراکنده انرژی اصطلاح جدیدی نیست. از آغازین روزهایی که بشر برای رفع نیاز خود، به انواع مختلف انرژی نیاز داشت، تولید پراکنده شکل گرفته است، چرا که این انرژی عملاً در نزدیکی محل مصرف آن‌ تولید می‌شود. تولیدات پراکنده به صورت محلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به این‌که این تولیدات نزدیک به مراکز مصرف می‌باشند، نیازی به انتقال انرژی الکتریکی خروجی آن‌ها در مسافت‌های طولانی وجود ندارد. هرچه مصرف‌کننده به تولیدکننده نزدیک‌تر باشد، هزینه تأمین انرژی الکتریکی نیز کاهش خواهد یافت.
این مباحث و مسائل باعث شده است که تولید پراکنده به عنوان یک انتخاب مناسب جهت تولید و پاسخگویی به افزایش تقاضای مصرف مطرح گردد.
تحقیقات انجام شده توسط مراکز تحقیقاتی همچون EPRI بیانگر استفاده بیش از ۲۵ درصد انرژی الکتریکی تولیدی توسط تولیدات پراکنده تا سال ۲۰۱۰ می باشد. همچنین این رقم طبق تحقیقات NGF تا ۳۰ درصد نیز پیش‌بینی شده است.
در آمریکا و اروپا تولید پراکنده به یک راه‌حل ممکن فنی و مالی، برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تبدیل شده و اعتبار و اطمینان تهیه برق را بسیار بهبود بخشیده است. در اکثر کشورها، DG حدود ۱۰ درصد ظرفیت نصب شده تولید را تشکیل می‌دهد، اما در کشورهایی نظیر هلند و دانمارک این روش بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت نصب شده را شامل می‌شود. در برخی کشورها نیز مانند استرالیا، پیش‌بینی می‌گردد تا سال ۲۰۱۰ حدود ۷۸ درصد برق این کشور بر اساس انرژی تولیدی توسط این سیستم نوین باشد .
در کشورهای در حال توسعه، جمعیت قابل ملاحظه‌ای به انرژی الکتریکی دسترسی ندارند. بهره‌گیری از تولیدات پراکنده امکانی را برای افزایش سریع کیفیت زندگی این افراد فراهم می‌سازد. در کشورهای در حال توسعه و یا روستاها، هزینه افزایش توسعه خطوط انتقال و توزیع، با توجه به پراکندگی بار، بسیار زیاد است. یکی از نمونه‌های بارز بهره‌گیری از تولیدات پراکنده در کشورهای در حال توسعه، آفریقای جنوبی می‌باشد. تقریباً ۲۰ درصد جمعیت روستایی افریقای جنوبی، امیدی به دسترسی به شبکه برق تا ۲۰ سال آینده ندارند. دولت افریقای جنوبی اهمیت تولید پراکنده را دریافت و طرح برق رسانی به ۲۰۰۰ کلنیک و ۱۶۸۰۰ مدرسه با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های تولید پراکنده را تصویب نمود. در کشورهای دیگر نیز طرح‌های مشابه توسط ارگان‌های دولتی و غیر دولتی در حال پیگیری است. دولت هند طرح برق‌رسانی به ۱۰۰۰۰۰ روستا را با بهره‌گیری از تولیدات پراکنده مد نظر قرار داد. در مکزیک نیز طرح برق‌رسانی به ۶۰۰۰۰۰ روستا توسط تولیدات پراکنده تا سال ۲۰۰۰، در دستور کار قرار داشت .

۱-۲ تعریف تولید پراکنده
تعاریف مختلفی برای تولیدات پراکنده بکار رفته است، ولی تعریف جامع و بدون محدودیت آن، عبارت است از “منبع انرژی الکتریکی که مستقیماً به شبکه توزیع و یا سمت مصرف‌کننده وصل می‌گردد.” مقادیر نامی این تولیدات متفاوت است، ولی معمولاً ظرفیت تولید آن‌ها از چند کیلووات تا حدود ۱۰ مگاوات می باشد. این واحدها در پست‌ها و در فیدرهای توزیع، در نزدیکی بارها قرار می گیرند . مولدهای تولید پراکنده، صرف‌نظر از نحوه تولید توان آن‌ها، نسبتاً کوچک بوده و ظرفیت آن‌ها معمولاً کوچکتر از MW 300 می باشد و مستقیماً به شبکه توزیع وصل می شوند .
IEEE، تولید برق توسط وسایلی را که به اندازه کافی از نیروگاه‌های مرکزی کوچکتر بوده و قابل نصب در محل مصرف هستند را به عنوان تولید پراکنده معرفی کرده است. همچنین تعاریفی که کشورهای مختلف برای تولید پراکنده ارائه کرده‌اند، بر اساس مقالات IEEE در جدول (۱-۱) بیان شده است. و………….

فهرست مطالب
فصل اول
۱-۱ مقدمه    ۳
۱-۲ تعریف تولید پراکنده    ۵
۱-۳ اهداف استفاده از تولیدات پراکنده    ۶
۱-۴ علل رویکرد به منابع تولید پراکنده    ۷
۱-۵ علل رویکرد به منابع تولید پراکنده در ایران    ۸
۱-۶ مزایای استفاده از تولید پراکنده    ۹
۱-۶-۱ مزایای اقتصادی DG از دید مشترکین    ۹
۱-۶-۲ مزایای اقتصادی DG از دید شرکت توزیع الکتریکی    ۱۰
۱-۷ معایب استفاده از تولیدات پراکنده    ۱۱
۱-۸ موانع و مشکلات توسعه منابع تولید پراکنده در دنیا    ۱۱
۱-۸-۱ راهکارایی جهت کاهش موانع    ۱۱
۱-۹ اثرات زیست محیطی استفاده از منابع تولید پراکنده    ۱۲
فصل دوم
۲-۱ معرفی انواع تولید پراکنده    ۱۸
۲-۱-۱ ماشین حرارتی داخلی (ICE)    ۱۸
۲-۱-۲ توربین احتراقی (CT) یا گازی    ۱۹
۲-۱-۳ میکروتوربین    ۱۹
۲-۱-۴ پیل سوختی    ۲۰
۲-۱-۵ توربین بادی    ۲۳
۲-۱-۵-۱ مزایای بهرهبرداری از انرژی باد    ۲۵
۲-۱-۶ فتوولتائیک    ۲۶
۲-۱-۷ انرژی گرمایی خورشیدی    ۲۸
۲-۱-۸  زمین گرمایی    ۲۹
۲-۱-۸-۱ فرآیند تولید برق در نیروگاه زمین گرمایی(Geothermal power plant)     ۲۹
۲-۱-۹ چرخ لنگر    ۳۲
۲-۱-۱۰ واحدهای آبی کوچک    ۳۲
۲-۱-۱۱ بیوماس    ۳۳
۲-۲ جایگاه انرژی‌های مختلف در جهان    ۳۴
۲-۳ پتانسیل منابع تولید پراکنده در ایران    ظ‌
فصل سوم
۳-۱ اتصال منابع تولید پراکنده به شبکه    ۳۶
۳-۱-۱ سیستم DG مستقل از شبکه سراسری برق باشد:    ۳۶
۳-۱-۲ سیستم DG متصل به شبکه سراسری برق باشد:    ۳۶
۳-۲-۱ ژنراتورهای سنکرون    ۳۷
۳-۲-۲ ژنراتورهای آسنکرون    ۳۸
۳-۲-۳ مبدل الکترونیک قدرت (Power Electronic Converter)     ۳۸
۳-۳ قوانین اتصال    ۳۸
۳-۴ پروفیل ولتاژ(Voltage Profile)     ۴۰
۳-۴-۱ پروفیل ولتاژ فیدرهای توزیع با بارهای توزیع شده یکنواخت در حضور DG    ۴۰
۳-۴-۲ محدوده بهره‌برداری از ژنراتور DG    ۴۲
۳-۴-۳ نامتعادلی ولتاژ    ۴۲
۳-۴-۴ کاهش نامتعادلی ولتاژ و اثرات ناشی از آن    ۴۳
۳-۴-۵ پخش بار در شبکه‌های توزیع در حضور ژنراتورهای تولید پراکنده    ۴۴
۳-۵ حفاظت سیستم‌های تولید پراکنده    ۴۵
۳-۵-۱ مسائل حفاظت نوعی    ۴۵
۳-۵-۱-۱ تأثیر در خروج بی‌موقع (Sympathetic Tripping)     ۴۶
۳-۵-۱-۲ کور شدن حفاظت (Protection Blinding)     ۴۷
۳-۵-۱-۳ خطای بازبست (Failure of the Reclosing)     ۴۸
۳-۵-۲ نتایج:    ۴۹
۳-۵-۲-۱ هماهنگی فیوز- فیوز و هماهنگی رله- رله    ۴۹
۳-۵-۲-۲ هماهنگی فیوز- ریکلوزر    ۵۰

فصل چهارم
۴-۱ مقدمه    ۵۲
۴-۲ تأثیر تولیدات پراکنده بر قابلیت اطمینان سیستم‌های قدرت    ۵۲
۴-۲-۱ بخش تولید (HLI)    ۵۴
۴-۲-۲ سیستم‌های یکپارچه تولید و انتقال (HLII)    ۵۷
۴-۲-۳ سیستم‌های توزیع فاقد تولیدات پراکنده (HLIII)    ۵۹
۴-۲-۴ سیستم‌ها توزیع دارای تولیدات پراکنده    ۶۴
۴-۳ جزیره‌ای کردن (Islanding)  DG به منظور بهبود قابلیت اطمینان    ۶۵
۴-۴ کیفیت توان    ۶۵
۴-۴-۱ مشکلات کیفیت توان شبکه‌های توزیع دارای منابع تولید پراکنده    ۶۷
۴-۴-۱-۱ تغییرات آرام ولتاژ    ۶۷
۴-۴-۱-۲ تغییرات سریع ولتاژ و فلیکر    ۶۹
۴-۴-۱-۳ هارمونیک‌ها و هارمونیک‌های میانی    ۷۱
۴-۴-۱-۴ پخش بار و تلفات    ۷۲
۴-۴-۱-۵ جریان اتصال کوتاه    ۷۳
۴-۴-۱-۶ بررسی نامتعادلی    ۷۴
۴-۴-۲ تعیین ماکزیمم توان تولیدی منابع تولید پراکنده در شبکه‌های توزیع شعاعی بر اساس محدودیتهای هارمونیکی    ۷۴
فصل پنجم
۵-۱ مقدمه    ۸۱
۵-۲ بررسی اقتصادی تولید پراکنده    ۸۱
۵-۲-۱ توجیه اقتصادی DG برای شرکت‌های الکتریکی    ۸۲
۵-۲-۲ توجیه اقتصادی DG برای مشترکین    ۸۲
۵-۳ بررسی مسایل اقتصادی یک پروژه DG    ۸۲
۵-۴ تحلیل و مقایسه اقتصادی    ۸۳
۵-۴-۱ تحلیل و مقایسه اقتصادی طرح‌های برق‌رسانی به مصرف‌کنندگان دوردست    ۸۶
۵-۴-۱-۱ طرح گسترش شبکه    ۸۶
۵-۴-۱-۲ طرح بکارگیری تولیدات پراکنده    ۸۷
۵-۴-۱-۳ مقایسه اقتصادی طرح‌های مذکور    ۸۸
۵-۴-۲ مثالی از تحلیل و مقایسه اقتصادی طرح‌های برق‌رسانی به مصرف‌کنندگان دوردست    ۸۹
۵-۴-۲-۱ مشخصات مصرف‌کننده نمونه    ۹۰
۵-۴-۲-۲ طرح نمونه گسترش شبکه    ۹۰
۵-۴-۲-۳ طرح نمونه بکارگیری میکروتوربین    ۹۱
۵-۴-۲-۴ مقایسه دو طرح نمونه    ۹۲
۵-۴-۳ جمع‌بندی و نتیجه‌گیری    ۹۶
۵-۵ فرمول‌بندی مسئله    ۹۶
۵-۵-۱ دسترسی تجاری    ۹۷
۵-۵-۲ هزینه‌های اولیه و نصب    ۹۷
۵-۵-۳ ضریب کارکرد    ۹۸
۵-۵-۴ محاسبه مقدار قدرت الکتریکی تولیدی توسط پنل‌های خورشیدی و ضریب کارکرد    ۹۸
۵-۵-۵ زاویه انحراف (declination)  از زمین    ۹۹
۵-۵-۶ متوسط ضریب صافی ماهیانه (monthly average hourly clearness index)     ۱۰۰
۵-۵-۸ هزینه سوخت    ۱۰۳
۵-۵-۹ هزینه برق و بیان تابع هدف    ۱۰۳
فصل ششم
۶-۱-  مقدمه    ۱۰۷
۶-۲- انرژی خورشیدی    ۱۰۹
۶-۳- تبدیل فتوولتاییک (photo voltaic conversion)     ۱۱۲
۶-۴-سیستم های دیگر خورشیدی    ۱۱۲
۶-۴-۱-سیستم های ریسیور مرکزی گرمای خورشیدی    ۱۱۲
۶-۴-۲-  نیروگاه هیبریدی    ۱۱۷
۶-۴-۳- سیستم های سیکل مرکب ( بهم پیوسته )    ۱۱۸
۶-۴-۴-   نیروگاه های حرارتی خورشیدی از نوع سهموی    ۱۱۸
۶-۴-۵- نیروگاه های حرارتی از نوع دریافت کننده مرکزی    ۱۲۰
۶-۴-۶-  دودکش خورشیدی    ۱۲۱
۶-۴-۷- روش تولید استخر خورشیدی    ۱۲۲
۶-۵- مصارف و کاربرد های فتوولتاییک :    ۱۳۲
۶-۶-انتخاب بهینه نیروگاه های تولید پراکنده در مناطق مختلف جغرافیایی ایران    ۱۳۸
۶-۷-محاسبه هزینه های سرمایه گذاری    ۱۴۳
۶-۸-طرح نصب سلول های خورشیدی    ۱۴۸
۶-۸-۱- برای دانشگاه آزاد گناباد    ۱۴۸
۶-۸-۲- طرح نسب سلول های خورشیدی برای یک سایت گاوداری    ۱۴۹
اختصارات    ۱۵۲
واژه‌نامه    ۱۵۴
مراجع    ۱۵۷

 
فهرست جدول ها
جدول    صفحه
فصل اول معرفی سیستم‌های تولید پراکنده (DG)
جدول ۱-۱ تعاریف منابع تولید پراکنده در کشورهای مختلف جهان    ۵
جدول ۱-۲ سهم DGها از تولید برق در جهان    ۶
جدول ۱-۳ درصد گازهای متصاعد شده از دفن زباله‌ها    ۱۳
جدول ۱-۴ غلظت گازهای خروجی از دودکش نیروگاه‌ها    ۱۳
جدول ۱-۵ کشورهای استفاده کننده از منابع تولید پراکنده و سیاست مربوط به کاربرد آن    ۱۵

فصل دوم مروری بر انواع سیستم‌های تولید پراکنده (DG)
جدول ۲-۱ منابع عمده تأمین انرژی و میزان مصرف آن‌ها در جهان    ۳۴
جدول ۲-۲ سوخت‌های فسیلی و میزان مصرف آن‌ها در جهان    ۳۴
جدول ۲-۳ انرژی‌های نو و میزان مصرف آن‌ها در جهان    ۳۴
جدول ۲-۴ فناوری‌های بکار رفته در تولیدات پراکنده    ۳۵
جدول ۲-۵ حداکثر توان تولید شده توسط تولیدات پراکنده در کشورهای مختلف    ۳۵
جدول ۲-۶ پتانسیل های موجود در کشور    ۳۵

فصل سوم اتصال، پرفیل ولتاژ و حفاظت سیستمهای تولید پراکنده (DG)
جدول ۳-۱ فناوری تولید پراکنده به همراه تکنولوژی اتصال آن    ۳۹

فصل چهارم بررسی قابلیت اطمینان و کیفیت توان در سیستم های تولید پراکنده
جدول ۴-۱ معیارها و شاخص‌های احتمالاتی HLI    ۵۴
جدول ۴-۲ تأثیر تولیدات پراکنده در مطالعاتHLI     ۵۵
جدول ۴-۳ تعریف شاخص‌های قابلیت اطمینان    ۶۰
جدول ۴-۴ تعریف انواع خروجی‌ها    ۶۲
جدول ۴-۵ ترتیب حذف هارمونیک‌های مختلف شبکه‌های فشار قوی، متوسط و ضعیف     ۷۱
جدول ۴-۶ مشخصات امپدانس باس و فیدرهای شبکه توزیع    ۷۵
جدول ۴-۷ اندازه جریان باس برای هارمونیک هفتم ونهم برای شبکه‌های توزیع با بارگیری مختلف فیدرها    ۷۶
جدول ۴-۸ نسبت توان تولیدی منابع تولید پراکنده به کل توان بارهای مصرفی شبکه بدون ایجاد هارمونیک غیرمجاز    ۷۷

فصل پنجم بررسی اقتصادی تولید پراکنده
جدول ۵-۱ مشخصات فنی، اقتصادی و محیطی چند تکنولوژی تولید پراکنده    ۸۲
جدول ۵-۲ اطلاعات مورد نیاز جهت ارزیابی اقتصادی طرح‌های برق‌رسانی به مصرف‌کننده مورد مطالعه    ۸۶
جدول ۵-۳ مشخصات انواع DG مورد مطالعه    ۹۴
جدول ۵-۴ هزینه COE نیروگاه‌های تولید پراکنده در شهرهای مختلف    ۱۰۱

فهرست شکل‌ها
شکل    صفحه
فصل اول معرفی سیستم‌های تولید پراکنده (DG)
بدون شکل

فصل دوم مروری بر انواع سیستم‌های تولید پراکنده (DG)
شکل ۲-۱ اجزاء میکروتوربین‌ها    ۱۹
شکل ۲-۲ مراحل عملکرد پیل‌های سوختی    ۱۹
شکل ۲-۳ پیل سوختی پلیمری    ۲۱
شکل ۲-۴ مقایسه انواع مختلف پیل سوختی و یون جابجا شونده    ۲۱
شکل ۲-۵ پیل سوختی در کاربری‌های خانگی    ۲۲
شکل ۲-۶ اجزاء توربین بادی    ۲۴
شکل ۲-۷ عملکرد سیستم‌های فتوولتائیک    ۲۷
شکل ۲-۸ نرخ افزایش استحصال انرژی از باد و فتوولتائیک در جهان    ۲۷
شکل ۲-۹ نمونه‌ای از یک نیروگاه زمین گرمایی    ۲۹
شکل ۲-۱۰ نیروگاه زمین گرمایی دو فازی    ۳۰
شکل ۲-۱۱ نیروگاه زمین گرمایی با سیال تک فاز    ۳۰
شکل ۲-۱۲ یک نیروگاه زیست توده با سوخت زائدات کشاورزی    ۳۳

فصل سوم اتصال، پرفیل ولتاژ و حفاظت سیستمهای تولید پراکنده (DG)
شکل ۳-۱ اتصال منابع تولید پراکنده بصورت مستقل از شبکه    ۳۶
شکل ۳-۲ اتصال منابع تولید پراکنده بصورت مواؤی با شبکه    ۳۷
شکل ۳-۳ تریپ متأثر    ۴۶
شکل ۳-۴ کور کردن حفاظت    ۴۷
شکل ۳-۵ خطای بازبست    ۴۸

فصل چهارم بررسی قابلیت اطمینان و کیفیت توان در سیستم های تولید پراکنده
شکل ۴-۱ سطوح سلسله مراتب    ۵۳
شکل ۴-۲ تغییرات ولتاژ برحسب زاویه شبکه و ضریب توان    ۶۷
شکل ۴-۳ تغییرات ولتاژ بر حسب نسبت اتصال کوتاه برای ضرایب توان توان مختلف    ۶۷
شکل ۴-۴ تصویر شماتیک شبکه توزیع شعاعی با بارگیری یکسان برای تمامی فیدرها    ۷۳
شکل ۴-۵ تصویر شماتیک شبکه توزیع شعاعی با بارگیری افزایشی خطی فیدرها با دور شدن از پست    ۷۴
شکل ۴-۶ تصویر شماتیک شبکه توزیع شعاعی با بارگیری کاهشی خطی فیدرها با دور شدن از پست    ۷۵

فصل پنجم بررسی اقتصادی تولید پراکنده
شکل ۵-۱ تغییرات هزینه بهره‌برداری و هزینه سالیانه با تغییر قیمت سوخت    ۸۱
شکل ۵-۲ نسبت ارزش فعلی دو طرح نمونه بر حسب نرخ بهره    ۹۰
شکل ۵-۳ نسبت ارزش فعلی هزینه دو طرح نمونه بر حسب هزینه اولیه هر متر خط فشار متوسط    ۹۰
شکل ۵-۴ نسبت ارزش فعلی هزینه دو طرح نمونه بر حسب هزینه سرمایه‌گذاری و نصب هر کیلووات ظرفیت میکروتوربین    ۹۱
شکل ۵-۵ نسبت ارزش فعلی هزینه دو طرح نمونه بر حسب هزینه تولید برق نیروگاه‌های بزرگ    ۹۱
شکل ۵-۶ نسبت ارزش فعلی هزینه دو طرح نمونه بر حسب قیمت هر متر مکعب گاز طبیعی    ۹۲
شکل ۵-۷ نسبت ارزش فعلی هزینه دو طرح نمونه بر حسب اندازه‌های مختلف طول خط فشار متوسط جدید    ۹۳
شکل ۵-۸   به ازاء پارامتر ۹۹


قیمت : 11000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات