دانلود پروژه سازه های بنایی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  دانلود پروژه سازه های بنایی

دانلود تحقیق و مقالات رشته عمران و معماری با عنوان دانلود پروژه سازه های بنایی در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۴ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.


ظرفیت برشی لرزه ای دیوار بنایی آجری مسلح شده با GFRP
چکیده:
با انجام آزمایشاتی روی ۸ دیوار بنایی دارای ستون کمکی مسلح شده با فیبر پلیمر شیشه ای مسلح«GFRP »، ظرفیت برشی لرزه ای سازه دیوار بنایی آجری با جزئیات مورد بررسی قرار گرفت. اولاً، ضریب اندرکنش ستون کمکی ψ، ضریب اصلاح شده ، ضریب آماری β و ضریب شرکت پذیری موثر ζ محاسبه شده اند، سپس، براساس مدل شکست دیوار بنایی آجری و مدل خرپایی FRP ، فرمول ظرفیت برشی لرزه ای دیوار بنایی آجری با ستون کمکی مسلح شده با FRP برقرار شده است. که تشابه زیبایی با نتایج آزمایشگاهی بدست آمده از تست دارد. در نهایت فرمول طراحی ساده شده ظرفیت برشی لرزه ای در دیوار بنایی آجری مسلح شده با FRP در این مقاله پیشنهاد شده است. فرمول طراحی برای تحقیقات اضافی یا برای مراجع طراحی در سازه های بنایی آجری می تواند استفاده شود.

۱ – معرفی:
استفاده از تکنولوژیهای مواد جدید در مرمت و مسلح کردن سازه های بنایی از نظر تکنیکی و اقتصادی بسیار جالب است. امروزه FRP شانسی جدید را برای آرزوی مرمت، با پیشرفتی قابل ملاحظه در تقویت سازه های بنایی غیر مسلح ارائه می دهد. اشوگلر اولین نفر در پیشنهاد و بررسی از فیبر پلیمر کربن مورق مسلح شده«CFRP » به عنوان ابزار تقویت سازه بنایی و ارائه یک مدل آنالیزی برای رفتار درون صفحه ای دیوار مسلح شده با CFRP در قاب تئوری ناحیه استرس بود. کار سعادت منش، احسانی و دیگران، بروی تحقیقات آزمایشگاهی روی نمونه های بنایی غیر مسلح شده تقویت شده با عضو شیشه ای چسبنده با اپوکسی، متمرکز شد. کلش روی سیستم مسلح شده خارجی ای شامل فیبر کربن برای دیوار های بنایی تست کرد. نمونه ها می توانند مانع، بارهای جانبی ای که برابر با نیروهای اینرسی تولید شده از شتاب ۰٫۳g می باشد، شوند ترایتافیلو رفتار مکانیکی، دیوارهای بنایی غیر مسلح تقویت شده با ورق های FRP چسبانده شده از خارج ( یا تسمه ها) با استفاده از مدلسازی ساده و بدست آوردن ظرفیت برشی سازه بنایی تقویت شده با ورق های FRP را بررسی کرد. والوزی یک سری تستهای فشرده روی پنل های بنایی تقویت شده با ورق های FRP انجام داد. در این تست ۲ شکل مسلح کردن کشف شد: تسمه های ترتیب شبکه ای یا کاربرد تسمه های قطری عمود بر قطر بار گذاری شده.سیچی و دیگران، مدلی برای سازه های بنایی مسلح شده با CFRP به وسیله ی روشهای مخلوط کنی پیشنهاد کرد. استرادفورد و دیگران اثر مد مسلح واثر دادن تساویهای طراحی ظرفیت برشی دیوار مسلح شده با FRP را بررسی کرد. با وجود تحقیقات زیاد گذشته، فرمولی که برای محاسبه ی ظرفیت عمل نیروی برشی دیوار مسلح شده با FRP ایجاد شده بود در بیان شکلها و فاکتورها در نظر گرفته شده که در زیر ارائه شده، کمبود دارد:
a) فرمولها ( فرمولهای مود قطری) فقط مناسب دیوارهای بنایی مسلح شده با ورق های قطری است که برای دیوارهای بنایی مسلح با ورق های افقی یا هر دو ورقهای قطری و افقی بی نیاز است.
b) از زمانیکه فرمولهای مود قطری در نظر گرفته شده است ، اثر مولفه ی عمودی نیروهای ایجاد شده توسط ورق های قطری، روی ظرفیت برشی نامیده گرفته شده است.
c) تمام فرمولهایی که ایجاد شده است بر اساس دیوارهای بنایی مسلح شده با FRP با مقاطع مستطیلی همانطور برای دیوار بنایی مسلح شده با ستون کمکی است، هیچ محاسبات مربوطی ارائه نشده است.
به منظور رفع کمبودهای فرمولهای کنونی ۸ قسمت از دیوارهای آجری بنایی با ستون های کمی تقویت شده توسط GFRP و یک قسمت برای دیوار بنایی معمولی با ستون کوتاه اجرا شده است و محاسبات مربوطه و فرمولهای طراحی بر اساس سیستم تقویت شده خرپای FRP تولید شده است.


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات