تحقیق تجهیزات ذخیره و بازاریابی بار کوچک

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  تحقیق تجهیزات ذخیره و بازاریابی بار کوچک

دانلود تحقیق و مقالات رشته عمران و معماری با عنوان دانلود تحقیق تجهیزات ذخیره و بازاریابی بار کوچک در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۶  صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.


تجهیزات ذخیره و بازاریابی بار کوچک:
تجهیزات ذخیره و بازاریابی بار کوچک به دو دسته تقسیم می شوند: یکی کارگر- برای- محموله که برای زمانی است که کارگر به محل ذخیره حرکت کرده و مواد را بازیابی می‌کند. و دیگری محموله- برای-کارگر که برای وقتی است که به مواد به صورت مکانیکی برای بازیابی به نزد کارگر می روند. که تجهیزات محموله- برای کارگر اغلب بهره وری بالاتر و نظارت ساده تر و امنیت بیشتری دارد و گران تر بوده.
– تجهیزات ذخیره از نوع کارگر- برای – محموله:
شامل ۳ نوع: قفسه بندی ظرف، کشوهای تکه ای ذخیره در کابینت، قفسه جریان جاذبه می شود و هر کدام از این سه نوع را می توان به شکل سیار یا نیم طبقه بکار ببردو
– قفسه بندی ظرف: قدیمی ترین و رایج ترین روش است. که برای انتخاب سفارش از قطعات کوچک، استفاده می شود. هزینه کم و نصب راحت و احتیاجات نگهداری کم از مزایای این روش است و از معایب آن هم این که در این روش اغلب فضا به طور مطلوبی مورد استفاده قرار نمی گیرد و همچنین مشکلات نظارت، امنیت و حفاظت اقلام نیز وجود دارد چون قفسه بندی ظرف یکی از انواع سیستمهای باز است و اقلام در معرض نمایش و قابل دسترسی هستند.
– کشوهای تکیه ای ذخیره در کابینت
به این دلیل تکه ای نامیده می شوند که هر کابینت، کشورهای ذخیره تکه ای را در بردارد و اینها به قسمت های ذخیره تکه ای تقسیم می شوند و ارتفاعه کشوها از ۳ تا ۲۴ اینچ است. فریت این کشوها این است که تعداد زیادی SKU را می توان در آنها جای دارد بنابراین مواد بیشتری را می توان در یک محوطه کوچک ذخیره کرد پس احتیاجات فضا کمتر است و همچنین هزینه‌های فضا نیز کاهش می یابد و زمان حرکت نیز کاهش یافته پس احتیاجات فضا کمتر است و همچنین هزینه های فضا نیز کاهش می یابد و زمان حرکت نیز کاهش یافته پس احتیاجات نیروی انسانی نیز کم می شود و از منافع دیگر این روش می توان دقت در انتخاب و امنیت و حفاظت اقلام را نام برد. این روش نسبتاً گران است به دلیل تعداد کشوها و مقدار ورق فلزی که در کابینت ها به کار می رود.
قفسه جریان کارتن: معمولاً برای اقلامی استفاده می شود که با شکل و اندازه یکسان در کارتن ذخیره می شوند. کارتن ها از طریق راهروی پشت صفحه داخل قفسه قرار می گیرند و غلطک ها آنها را به طرف جلو حرکت می دهند تا آماده برداشتن شوند. هزینه قفسه جریان به ظرفیت طول و ارتفاع قفسه ها بستگی دارد و مانند قفسه بندی ظرف، دارای احتیاجات نگهداری کمی است.
نیم طبقه:قفسه بندی ظرف، کشورهای تکه ای ذخیره در کابینت، قفسه جریان را می توان و یک نیم طبقه جای داد از مزایای این روش این است که با صرف هزینه کم می توان دو برابر معمول ذخیره کرد. برای طراحی یک نیم طبقه باید مواردی مانند انتخاب صحیح درجه بارگیری نیم طبقه و طراحی سیستم انتقال مواد و… را رعایت کرد.
ذخیره سیار: همه ی موارد بالا می توانند سیار باشند. معمول ترین روش برای سیارسازی روشن واگن- مسیر است که مسرهای موازی در کف کارگاه می سازند و چرخ هایی که در زیر تجهیزات قرار می گیرند تجهیزات سیار را بوجود می آورند. این روش باعث صرفه جویی در فضا می شود چون فقط یک راهرو بین همه تجهیزات ذخیره مورد نیاز است و تنها عیب آن هم این است که در آن زمان لازم برای دسترسی به اقلام افزایش می یابد.
– تجهیزات بازیابی- سیستم های کارگر- برای- محموله: در انواع این تجهیزات کارگر یا به صورت سواره یا پیاده به سمت محل کالا می رود که شامل کاری انتخاب- ارابه های انتخاب کننده ی سفارش، ماشین های AS/R به همراه کارگر و بازیابی روباتیک است.
– گاری انتخاب: برای راحتی دسترسی، جداسازی و یا انباشته سازی سفارشات مورد استفاده قرار می گیرند. و طوری طراحی نشده اند تا یک انتخاب گر سفازش بتواند در یک گردش، چند سفارش را برداشت کند. بعضی از آنها دارای محل هایی برای جداسازی سفارش و یا مستندات کاغذی و قلم هستند و معمولاً یک نردبان پله ای نیز برای دسترسی به ارتفاع بالا دارند. انواع پیچیده تری نیز دارد که شامل گاری با مرتب کننده نور و یا به همراه کامپیوتر و… می شود.


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات