دانلود پروژه کاربرد لیکا در عمران

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  دانلود پروژه کاربرد لیکا در عمران

دانلود تحقیق و مقالات رشته عمران و معماری با عنوان دانلود پروژه کاربرد لیکا در عمران در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۴۶ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.


عنوان: کاربرد لیکا در عمران

چکیده :
امروزه دانه هاى سبک خاک رس منبسط شده در بیش از ۳۰ کشور جهان با نامهاى تجارى گوناگون تولید و عرضه مى شوند. در اروپا و آمریکا این دانه ها را با عناوینى نظیر لایتگ، لیکا، آگلایت و آرژکس مى شناسند. این دانه ها به طور مشابه در ایران با نام لیکا تولید مى شوند.
دانه خاک رس منبسط شده سبک( LECA ( Light Expanded Clay Aggregate
ویژگى هاى این دانه ها باعث شده است تا در طیف وسیعى از کارهاى عمرانى و صنعتى به کار روند. در این نگاشت برخى مسائل اساسى در مورد تولید و مصرف لیکا بررسى مى گردد.
)لیکا چیست؟ یکى از روشهاى تهیه دانه هاى سبک استفاده از کوره گردان است. وقتى برخى از انواع رس با دانه هایى به ریزى صفر تا دو میکرون در دماى بالاتر از ۱۰۰۰ درجه سانتى گراد در این کوره ها حرارت مى بینند، گازهاى ایجاد شده در داخل آنها منبسط مى شوند و هزاران سلول هواى ریز تشکیل مى دهند. با سرد شدن مصالح، این سلولها باقى مى مانند و سطح آنها سخت مى شود.

مهم ترین ویژگى هاى لیکا عبارتند از : وزن کم، عایق حرارت، عایق صوت، بازدارنده نفوذ رطوبت، مقاومت در برابر یخ زدگى، تراکم ناپذیرى تحت فشار ثابت و دائمى، فسادناپذیرى، مقاوت در برابر آتش و PH نزدیک به نرمال. وزن کم این دانه ها و در نتیجه هزینه حمل پائین آن باعث شده است تا از لیکا در پر کردن فضاهاى خالى استفاده شود. در کاربردهاى خاص نظیر زیر سازى ساختمان و تسطیح و شیب بندى بام، خواص عایق حرارتى و دوام لیکا مشخصات فنى مناسبى براى آن فراهم مى کند. در راهسازى نیز از تراکم ناپذیرى لیکا براى کنترل نشست پلاستیک بسترهاى سست استفاده مى شود. همچنین جذب آب مناسب ، تخلخل و دوام لیکا آن را براى کشاورزى بدون خاک مناسب ساخته است. همین خواص باعث شده است تا در تصفیه فاضلابهاى خانگى از فیلترهاى ساخته شده از لیکا استفاده شود.

ویژگیهاى بتن لیکا
خواص لیکا باعث شده است تا بتن سبک لیکا کاربردهاى فراوانى داشته باشد. مهم ترین ویژگى هاى بتن لیکا عبارتند از:وزن کم، سهولت حمل و نقل، بهره ورى بالا هنگام اجرا، سطح مناسب براى اندود کارى، مقاومت و باربرى، عایق حرارت، مقاومت در برابر آتش، عایق صدا ،‌مقاومت در برابر یخ زدگى، بازدارندگى در برابر نفوذ رطوبت و دوام در برابر مواد آهکى.

متناسب با وزن و مقاومت مورد نظر از بتن سبک لیکا به عنوان پر کننده ، عایق و یا باربر استفاده مى شود. بتن لیکا مى تواند در جا ریخته شود و یا بصورت بلوک، اجزاى ساختمانى وسایر قطعات پیش ساخته بکار رود. در هر مورد متناسب با کاربرد و روش اجرا از دانه بندى هاى مناسب لیکا استفاده مى شود.
بتن هاى پر کننده و عایق اغلب در پى سازى و زیر سازى ساختمان، شیب بندى کف و بام، بلوک ها یا اجزاى دیوارهاى جدا کننده و محیطى غیرباربر به کار مى روند.
در حالى که از بتن هاى سبک سازه اى – که البته عایق نیز خواهند بود- در ساخت اجزاى مقاوم نظیر بلوک هاى باربر، پانل هاى دیوارى و سقفى مسلح و نیز اسکلت بتن مسلح ساختمانها استفاده مى شود. قابل توجه است که به دلیل الزامات مقاومت و دانه بندى ، تنها با استفاده از دانه هاى لیکا مى توان در ایران بتن سبک سازه اى ساخت.
و…

 

فهرست مطالب :
لیکا چیست ۱
ویژگیهای بتن لیکا ۲
لیکا درشیب بندی کف وبام ۴
ویژگیهای پوکه صنعتی لیکا ۴
کاربرد لیکا درصنعت ساختمان ۶
عایق بندی کف ۷
لیکا دربتن سبک ونیمه سبک ۹
دانه کاربرد بتن های لیکا ۱۰
مزایای کاربری بتن سبک لیکا ۱۱
کاربرد لیکا درراهسازی ۱۲
وزن فضایی کم ۱۲
پایداری خاکریزها ۱۳
عایقکاری یخبندان ۱۳
تسطیح تورم یخبندان ۱۴
کاربرد لیکا به عنوان زهکش ۱۴
لیکا درکشاورزی ۱۶
مزایای لیکا ۱۷
ویژگیهای لیکا درکنترل آتش ۲۲
اثرکاری لیکا درمقاومت برابر زلزله ۲۴
لیکا ورسانایی حرارتی ۲۷
چکیده ۳۳
مقدمه ۳۴
بتن اسفنجی اتوکلاو ۳۶
فراوردهای حرارتی ۳۷
مقاومت دربرابر آتش ۳۹
بلوکهای حرارتی AAC 40
مواد کامپوزیت ۴۱
ساختارمواد کامپوزیت ۴۲
مواد کامپوزیت درساختمان ۴۲
نتایج ۴۴
تصاویر ۴۵


قیمت : 4000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات