مقاله روشهای رنگ روغن و جلا

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  مقاله روشهای رنگ روغن و جلا

دانلود تحقیق و مقالات رشته عمران و معماری با عنوان دانلود مقاله روشهای رنگ روغن و جلا در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۶۰ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.


مقدمه:
کمی بعد از اینکه تشخیص دادم که کنترل کامل بر کار چوب به قدر یک زندگی کامل است ، دریافتم که زندگی دیگری مورد نیاز می باشد که آن یادگیری جلا بخشی می باشد . جلای چوب اتحاد و هماهنگی شیمیائی علم ، صنعت و هنر است و اغلب منبع سر در گمی برای سازندگان معمولی چوب می باشد .
اگر حقیقت گفته شود بیشتر ما بابت جلابخشی که زمان آن بر سر نگران نخواهیم بود و پس ما دقت کافی داریم تا در باب سوالاتی مانند اینکه چه نوع جلائی استفاده کنیم ، روش به کار بردن آن ، اثرات آن بر روی پروژه که ساعتها در ساخت آن به طول می انجامد نگران باشیم . متأسفانه ،پاسخهای آسانی به اینگونه سؤالات وجود ندرد . هر نوع جلا منافع و معایب خود را دارد و در انتخاب صحیح یک مورد برای پروژه داده شده شما نیاز به تجربه شخصی نیاز دارید که بر روی آموزش سازندگی بیشتر کار کرده باشد تا مطالعه .
۴۰ مقاله در این کتاب ، از موارد قبلی مجلهFine Woodworking توسط مردمی که جلا بخشی را می دانند نوشته شده است . آنها در مورد وسایل مورد نیاز و روشها در بکار بردن جلا آگاهی دارند . نیروهای متناسب و ضعیف بودن ترکیباتمختلف شامل خطرات آنها می باشد . چگونگی آمادگی چوب برای جلا دادن ، چگونگی کنترل رنگ ها و لکه ها در رسیدن به اثرات مخصوص و چگونگی مالش روغن بر جلا موارد مهم در پروژه شما می باشند .
ممکن است برای شما و من وقف کردن زندگیمان بر روی مهارت یافتن هنر جلا بخشی خیلی دیر باشد اما آنقدری دیر نیست تا از کسانی که دریافته اند یاد بگیریم .
ناشرJim Boeser
سریBest of fine woodworking 46 مورد از ۸۰ مورد جملات چوب را مورد بررسی قرار داد و که بطور اصلی بین اواسط سال ۱۹۸۴ و اواخر ۱۹۸۹ منتشر شد .( روشهای روغن و جلا بخشی شامل ۵ مقاله از موارد بعدی می باشد . هیچ گونه کپی برداری بین این کتابها و مورد رایج سری های Fine woodworking نمی باشد . زیر نویس هر مقاله که زمان اولین انتشار ، دسترسی به محصول و آدرسهای تهیه کنندگان و مجلات را نشان می دهند . ممکن است از این به بعد تغییر یابند .
تمام کارکنان چوب اغلب تحت سطوح زهری مواد شیمیائی مختلف قرار می گیرند . گاهی این مورد اتفاق می افتد، زیرا کارکنان نوشته های هشدار دهنده را در نظر نمی گیرند اما این مورد مکرراً اتفاق می افتد زیرا آنها درحالی که اطلاعات کافی در مورد تولیدات شیمیائی ندارند ، سعی در از بین بردن خطرات و یافتن پیشگیری های مناسب دارند . مواد شیمیائی زهرآلود و سمی در موارد متعدد تهیه کنندگان چوب که شامل چسبها ، نقاشیها و جلا دهنده ها می باشد یافت شده است . با نشان دادن یک خلاصه از موارد اصلی مسمومیت شیمیائی ، من امیدوارم تا بتوانم یک مورد مهم را در مورد کارکنان چوب بدست آورم .حفاظت از خویشتن بهتر از جلوگیری از بیماری یا زخم می باشد و به سرعت مهمتر از درمان بعد از رخ دادن واقعه می باشد .
جدول در شکل ۱ در صفحات ۱۱ـ۱۰ به شما در تشخیص محصولات که شامل مواد شیمیائی مخصوص می باشند ، تشخیص خطرات مرتبط با زهرهای معمولی و انتخاب موارد ایمنی کمک می کند . بحث آینده خطرات شیمیائی و اینکه چگونه مواد سمی در بدن جذب می شوند به شما در دانستن اطلاعات حاضر در جدول کمک خواهد کرد .

خطرات محلل ها
مسمومیت به توانائی محلل یا ماده شیمیائی اشاره می کند که اثر مضری بر روی سیستم شناختی در بدن شما تولید می نماید. این مواد شیمیائی مضر ، که مواد مسمومیت نامیده می شوند ، اغلب موارد خاصی را مورد هدف قرار می دهند .
به عنوان مثال، بنزین به عناصر بدن در ستون فقرات آسیب می رساند . هر ماده شیمیائی می تواند یک اثر سمی راتولید نماید . بعضی از آنها این کار را با یک تماس مختصر و تنها انجام می دهند که تأثیر پذیری تند و ناگهانی نامیده می شود . دیگر موارد به نمایش زمانی نیازمندند که یا مکرر است و یا تک تماسی . نکته اصلی این است که هیچ گونه مواد شیمیائی مضری وجود ندارد و فقط روشهای ایمنی در استفاده آنها کاربرد دارد .
تمام مواد شیمیائی می توانند هم اثرات مزمن و همیشگی و هم اثرات تند و ناگهانی را تولید نمایند . اثرات تند و ناگهانی معمولاً سریع رخ می دهند و بیماری فقط زمان کوتاهی به طول می انجامد . اگر اثر پذیری کافی نباشد، اثرات قابل برگشت می باشند . بیشتر اثرپذیریهای تند و ناگهانی می تواند باعث صدمه همیشگی مانند مرگ باشند . از طرف دیگر ، اثرات مزمن و همیشگی ممکن است تا بعد از گذشت هفته ها ، ماهها و حتی سالهای اثرپذیری مکرر آشکار نگردد و معمولاً نیز همیشگی و برگشت پذیر می باشند . بعضی افراد تحت اثر مضر بودن خود را تشخیص نمی دهند زیرا عوارض سریع این اثرات می تواند به طرز وسیعی به نوع ماده ، سطح تماس و حساسیت شخص بستگی داشته باشد .
هر دو اثر مزمن و تند و ناگهانی ممکن است مشخص گردند یا کل سیستم را موثر کنند . یک عارضه ممکن است شبیه قرمزی یا آبله پوست در مکانهای تماس باشد . عارضه سیستم زمانی که ماده شیمیائی در خون جذب می شود رخ میدهد .
اثرات مضر ممکن است در هر منطقه ای از بدن رخ دهند ، اما سم در محلل ها اغلب بر سیستم عصب تأثیر می کند . معمولاً ، مواد شیمیائی سیستم عصبی را دچار خلل می کند اما بعضی مواد ، مانند زیلین ممکن است رفتارهای مضطربی را تولید نمایند .
علئم ناراحتی سیستم عصبی می تواند شامل خواب آلودگی ، سردرد ، بی خوابی، سردر گمی ، خواب ، رفتارهای غیر معقول باشد . در کار ، این علائم نه تنهاتولید را کاهش می بخشد بلکه منجر به افزایش زخمها نیز می شود . بنابراین ، ضرر می تواند اثرگذار باشد مغز ظرفیت محدودی را داراست پس هر گونه اثری که به وجود می آید معمولاً همیشگی می باشد . اثرپذیری خیلی بالای مورد مزمن همیشگی به حلالها می تواند به نارسائی مغز منجر گردد که خود منجر به ناتوانی در قضاوت ، دید ، ذهن می گردد . این مورد سوالی که اخیراً بررسی گردید را به وجود می آورد : آیا اثرات سطوح کم و مکرر میتواند باعث سن بلوغ سریع شود وتوانائیهایی جسمی و ذهنی را کاهش بخشد ؟ تا جائی که پاسخی وجود دارد ، عاقلانه است تا اثرپذیری در محللها را مختصر نمائیم .
مواد شیمیائی چطور وارد بدن می گردند ـ سم هایشیمیائی می توانند درسیستم خون از طریق تنفس و لوله های هضم مانند پوست جذب گردند . بیشتر محللها قابل تبخیر شدن می باشند و سریعاً به بخار تبدیل می گردند ، پس تنفس روش اصلی جذب می باشد . شش تأثیر گرفته در طول تنفس بسیارزیاد می باشد تقریباً در حدود ۲ هکتار از کل سطح در شنها ، نسبت تبخیر محللهای مختلف با اندازه گیریهای فشار بخار مایع تبخیر شده در میلی متر جیوه در جدول صفحات بعد نشان داده شده است . هر چه تبخیر محلل بیشتر باشد ، فشار بخار بیشتر می گردد و سریعتر اتاق رامواد بخار پر می کند . اندازه گیریهای نشان داده شده فشار تبخیر در ۶۸ درجه فارنهایت ساخته شده اند و هر گونه افزایشی در دما ، افزایش تبخیر را به همراه دارد .
یک لایه ضخیم خارجی پوست معمولاً مانع موثری در مقابل بیشتر مواد می باشد . علی رغم آن ، بیشتر محللهای مایع در تولیدات جلای چوب مانند کلریومتیلن یا الکل ایزوپروفیل می توانند در پوست نفوذ کنند و باعث ورم پوست گردند . همچنین مواد شیمیائی از طریق بریدگیها و خراشها سریعتر نفوذ می کنند .مواد شیمیائی مانند مواردی که در شکل صفحه مقابل نشان داده شده اند ورودی به سیستم هضمی در دو روش بدست می آورند : مصرف غذا ، نوشیدنی یا سیگار به مغازه آورده شده است و آلودگی توسط مواد شیمیائی مهمترین مورد می باشد . یک روش نا آشکار شامل ششها می باشد . دیواره های داخلی لوله تنفسی با یک لایه نازک حفاظت می شوند که با حرکتهای مدام و کوچک به طرف بالا حرکت می کنند . زمانی که مواد تنفسی به لوله تنفسی رسیدند ، آنها قورت داده می شوند و سپس هر ماده شیمیائی درمواد توسط معده جذب می گردد . این شرایط زمانی که شما ماسک خود را در حین جلا زدن نپوشیده باشید به آسانی پیشرفت می کنند .
گروه بندی مواد شیمیائی ـمحللهای مایع می توانند در گروههایی با ساختارشیمیائی مشابه و نمونه های محلل استفاده می شوند که به این معناست که شما می توانید معمولاً از یک محلل در یک گروه به عنوان جانشین برای محلل دیگر از همان گروه استفاده کنید .گروههای محلل که کارکنان چوب مکرراً به آن برخورد دارند شامل هیدروکربنهای آلیفاتیک ، هیدروکربنهای کلرونیت ،هیدروکربنهای آروماتیک ، الکلها و کتونها که در شکل ۱ گروه بندی شده اند می باشد .
هیدروکربنهای آلیفاتیک اغلب گرفته شده از بنزین میباشند مانند نپتونها ، پارافین ها ، مواد معدنی ،n هگزان و کراسونها .از این جدول ، شما خواهید دریافت که n هگزان که در چسبها ، جلا دهنده ها یافت می شود نه تنها بسیار قابل اشتعال می باشند بلکه می تواند باعث ناراحتی در سیستم عصبی گردد که به ضعیف شدن دستها و پاها منجر می گردد . یکی از محللهای ایمن برای کارکنان چوب تینررنگ می باشد کهماده معدنی یانپتا یا جلای سازنده و نقاش با هیدروکربنهای آروماتیک می باشد . هیدروکربنهای کلرینیت با استفاده از نام کلرو یا کلرید در نامشان مشخص می گردند . آنها محللهای خوبی برای بیشتر نقاشیها و جلاها می باشند زیرا اشتعال پذیر نمی باشند . اما اکثریت آنها سمی شناخته شده اند که برای شخص زنده مضر بوده و سرطان زا نیز می باشد . به عنوان مثال ، متیل کلرید یک حلال معمولی در تکه های نقاشی می باشد که کربن مونوکسید را ر بدن شکل می دهد . و نشان داده شده است که این ماده در حیوانات آزمایشگاهی سرطان زا بوده است . دولت استفاده آن در خانه ها را محدود کرده و انتظار محدودیتهای بعدی نیز می رود .
هیدروکربنهای آروماتیک که در انواع گوناگونی از محصولات از ضخامت جلاها و تکها گرفته تا چسبها و تنگستن ها و خطرات مخصوص حاضر به عنوان یک مجموعه نشان داده می شوند . بیشترین مورد سمی بنزین می باشد که باعث تخریب در عناصر تشکیل دهنده خون می شود و ممکن است این سلولها را پاک نماید و باعث تخریب ستون مهره ها گردد . به دلیل محدودیت های بوجود آمده از طرف دولت شما نباید با بنزین برخورد داشته باشید . بنابراین ، بعضی از محصولات قدیمی ممکن است شامل حلال بوده باشد و این محللها باید از محیط شما دور ریخته شوند . تولین و زیلین به عنوان جانشینان بنزین مورد استفاده قرار گرفته و اگر چه مانند بنزین خطرناک نمی باشند اما میتوانند باعث اثرات سمی جدی که در شکل و جدول نشان داده شده اند شوند .
در میان طبقه های مهم و ایمن محللها ، الکلها می باشند که در انواع بسیاری از جلاها و محصولات دیگر مورد استفده قرار می گیرند . متانول یاالکل چوب که تا اینجا مهمترین سم این گروه بوده می تواند برسیستم بینائی تأثیر کرده و به کوری می انجامد . ایتانول یا الکل رنگ کمترین الکل سمی می باشد وتقریباً نیمی از اثر انحطاط درمغز و نخاع را مانند ایزوپروپانول را دارا است . کیتونها ، سه نوع برچسب کوجود استون ، متیل اتیل کیتون و متیل ایزوبوتیل کتون می باشند . استفاده متیل n بوتیل کتون ، که ممکن است شما در محصول قدیمی بیابید ، ممنوع شده است زیرا می تواند سیستم عصب را مختل سازد . علائمی که معمولاً در طول هفته ها و ماهها رخ می دهد و شامل سستی ، حس خارش یا سوزش و شلی و ضعیفی در دستها و پاها می باشد . محلل بی خطر گروه کتونها استون می باشد اگرچه که بسیار اشتعال پذیر می باشد و خطر آتش سوزی و انفجار را در بر دارد .
دیگر موارد خطرناک ـ چسبها به یک گروه بزرگ مواد خطرناک مانند آنچه در شکل ۲ صفحه ۱۲ توضیح داده شده است اشاره دارد که باید با احتیاط با آنها برخورد داشت . بعضی از آنها به دلیل اشتعال پذیری محللهایشان مانند چسب نیروسلولز با ۳۹ درصد استون وپیوندهای تماسی با هیدروکربنهای تبخیر متنوع ، خطرناک می باشند . چسبهای معمولی دیگر که مسمومیت کمتری دارند چسب های سفید می باشند که با عنوان نمک جوهر سرکه پلی وینیل شناخته می شوند و چسب زرد ، چسب پوست ،چسب مایع ( هیدروکربن : ۵۰ درصد اتیلن وینیل یا کپلی موجوهر سرکه با ۴۵ درصدو موم ۵/۰ ) و چسب مرطوب نیز در این گروه می باشند . بنابراین ، آنها می توانند باعث خارش های پوستی یا آلرژیهای پوستی شوند . و کازئین با مخلوط کردن پودرهای خشک باعث خارش دستگاه تنفسی می گردد .
محدود کردن تأثیر مسمومیت ـ همیشه محلل با مسمومیت کمتر را در انجام کار انتخاب نمائید و همیشه از توصیه های سازنده برای ایمنی پیروی کنید . برچسب های محصول امروزه بیشتر از زمانهای پیشین جزئیات را توضیح می دهند و باید همیشه اولین منبع اطلاعات مسمومیت باشند . در تمام هشدارها برروی بر چسبها مانند لطفاً در مناطق با رطوبت کافی استفاده شود نباید به سادگی گذشت .
در گرفتن اطلاعات جزئی بیشتری از استفاده بی خطر و ذخیره یک محصول مخصوص ، یک برگه اطلاعاتی مورد نیاز می باشد که در صفحه مقابل قسمت بندی شده است . کانادائیها و امریکائیان در داشتن قوانین مورد نیاز کارمندان در ساخت برگه های اطلاعاتی قابل دسترسی به کارمندان که با مواد خطرناک سروکار دارند تلاش کردند . برگه های اطلاعاتی ایمنی از سازندگان محصول یاتوزیع قابل دسترسی می باشند .
از آنجائی که مسمومیت های شیمیائی معمولاً از طریق تنفس و تماس پوستی اتفاق می افتد ، قابل ذکر است که اینگونه تأثیرپذیریها در پیشگیری از زخمها به حداقل می رسند . تهویه مناسب با استفاده از خارج کردن بخارها از منطقه شما به خارج با یک منبع جانشین هوای تازه باید تهیه شود . این مورد می تواند با قرار دادن یک پنکه در طرف خود که از طرف شما به وسایل بیماری زا باد می زند تهیه شود . پنکه ای که از پشت باد می زند می تواند یک منطقه کم فشاری در جلوی بدن شما ایجاد کند که بخارهای مسمومیت زا را به طرف شما می آورند .
بعلاوه تهویه ، بیشتر سازندگان استفاده از یک ماسک که در انواع گوناگونی از یک بار مصرف و کم هزینه گرفته تا وسایل تنفسی کامل که وسایل فیلتر بندی شده مختلفی می باشند که برای کنترل سم های مخصوص طراحی شده اند ، در دسترس می باشند .
از داخل قوطی ، برگه اطلاعاتی ایمنی یا سازنده برای حفاظت شرایط خود کمک بگیرید . بیشتر محللها می توانند از طریق زغال چوب فعال تصفیه شوند . بنابراین ، ابتدا با سازندگان تطبیق دهید زیرا هیچ گونه فیلتر های مناسب برای محللهای مخصوص مانند متانول و متیلن کلرید وجود ندارد . همچنین هیچ گونه در این انواع وجود ندارد که شما را از مواد شیمیائی محافظت کند . زمانی که شما تحت تأثیر آلودگیها قرار می گیرید ، موارد فعال دوره زندگی محدودی دارند . دوباره ، با سازنده برای دوره زندگی تیوپه مشورت کنید تا زمانی که آنها را بپوشانید و در یک پلاستیک قرار دهید البته زمانی که آنها قابل استفاده نمی باشند زیرا تأثیر هوا دوره زندگی مفید آنها را کوتاه می کند .
اثر یک ماسک بر روی جنس آن بستگی دارد که با گذاشتن دستتان بر روی آن ، حبس کردن و نگاه داشتن نفستان می توانید آن را چک کنید . اگر یک سوراخ وجود داشته باشد ، ماسک به شکل اصلی خود بر می گردد . موسسه سلامتی و ایمنی شغلی نیاز به آزمایشات مناسب رسمی بیشتری دارد و کارمندان باید با ماسکهایشان برای جزئیات بیشتر چک شوند . به دلیل اینکه ریش ها از جایگیری کامل ماسک بر روی صورت جلوگیری می کند ، سازمان سلامتی و ایمنی شغلی معمولاً کارمندان با ریش را به پوشیدن ماسک که هوارا تحت فشار می برد توصیه می کند . استفاده کنندگان کارمندان با ریش می توانند ریشهایشان را با ژل آلوده کنند . اگر ماده ای که شما استفاده میکنید باعث آزار چشم شود از ماسکی که کل صورت را می پوشاند و حتی چشمها را می پوشاند استفاده کنید .
برای جلوگیری از تماس پوستی مستقیم ، از دستکشهائی که توسط سازنده مواد شیمیائی ساخته شده اند استفاده نمائید . این مورد حتی زمانی که از یک ماده غیر سمی استفاده می کنند نیز مهم می باشد زیرا ممکن است به یک محلل مانند مواد معدنی برای پاک کردن روغن از دستهای شما نیاز داشته باشد. کرمهای ضد آنها از یک روش حفاظتی پوستی اثر کمتری دارند و باید تنها در مقاومت استفاده گردد تا تماس مستقیم . سعی کنید تا از محللها در تمیز کردن دستهایتان استفاده نکنید و مطمئن باشید که آنها را با صابون فراوان بشوئید و بعد از هر گونه محللی آنها را بشوئید .
تمام این پیشگیریها برای سلامتی جوانان توصیه می شود اگر شما بیماری قلبی ، مشکلات ششی ، بیماریها و ناتوانیهای مزمن و همیشگی ، یا مصرف قرص دارید نیاز به پیشگیریهای بیشتری دارید . به عنوان مثال ، متیلن کلرید باید توسط کسی که بیماری قلبی دارد پیشگیری شود . کودکان و سالخوردگان همچنین در خطر بزرگی از مواد شیمیائی و محللها قرار دارند . کودکان زیر ۱۳ سال نباید با مواد آلوده محلل کار کنند زیرا ممکن است منجر به مرگ شود . زنها باید از تمام مواد شیمیائی پیشگیری کنند . همچنین ، اثرات مواد شیمیائی باید توسط مردان در کاهش خطر آنورمال کردن ژنها جلوگیری شوند .

فهرست مطالب
۷ـ مقدمه ۸ـ خطرات شیمیائی کار با چوب ( موردی که شما نمی دانید می تواند باعث آزار شما شود )
۱۴ـ ارزیابی رنگ چوب (روشهائی در اندازه گیری طول مدت)
۱۷ـ حفاظت چوب از رطوبت ( آزمایشات آزمایشگاهی که نشان می دهد که چه نوع روغن هائی کار می کنند و چه نوعهائی کار نمی کنند )
۲۰ـ لکه های چوب ( یافتن روشهائی در اضافه کردن رنگ )
۲۲ـ رنگ های آنالین ( رنگ کاری چوب با مواد شیمیائی جدید )
۲۳ـ بازکردن رنگ قرمز روشن
۲۴ـ روش قدیمی رنگ چوب ( اجرای دوباره رنگ های قدیمی)
۲۸ـ پرکردن رنگ ها ( ساخت چوب به راحتی ساخت شیشه)
۳۲ـ رنگ و روغن ( قسمت روی قوطی نشانه آن راتوضیح می دهد )
۳۶ـ جلای بی ثبات ( یک روغن مورد اعتماد برای مغازه های کوچک)
۴۰ـ جلاهای آبی ( مقایسه آنها با علاقه های قدیمی )
۴۶ـ جلای روغن و رنگ
۴۷ـ جلا دادن با روغن ( محصولات جدید برای یک عمل قدیمی)
۵۰ـ مالش روغن ( روغن ها ، صابون و سایش های عالی )
۵۳ـ به کاربری واکس( زدودن سؤالات ناجواب در باب رنگ های قدیمی)
۵۶ـ جلای فرانسوی ( به کار بردن جلای پایانی)
۶۰ـ جلای (ثبات محافظه کاری در موارد شکسته شده )
۶۳ـ لکه های ژن( تولید رنگ با مشکل کمتر)
۶۵ـ روشهای پیشرفته
۶۶ـ جلای اپک ( رنگین کمانی از رنگها از اسپری شما)
۷۰ـ جلاهای کاتالیزوری (تولید یک جلای در به کار بردن بر روی انگشتان )
۷۲ـ جلای ژاپنی (urusbi و جلای عمومی)
۷۶ـ جلای آبی
۷۷ـ ثابت کردن عقیده
۷۸ـ سایه انداختن ، لعاب انداختن و جور کردن رنگ (سه روش در استفاده ازرنگ برای جلا بخشی )
۸۰ـ احیا کردن دوره فلزآلات ( اشاراتی در ذخیره آن در دید سازنده )
۸۲ـ سیستم های فشرده هوا ( کشیدن فشار و استفاده از فشارنده هوا)
۸۸ـ پیشرفت یک اسپری
۸۹ـ جلا بخشنده های اسپری (هدایت جلا بخش ها )
۹۶ـ پاک کردن هوا ( یک روش در تهویه مغازه کوچک)
۹۸ـ هوموی کردن چوب( تغییر عقیده با استفاده از لعاب و نقاشی)
۱۰۲ـ درخت آبنوس ( چطور مشروب به رنگ ها اجازه دخول می دهند )
۱۰۵ـ الگو برداری از Boston Rocker (رنگ با فلزات قدرتی)
۱۱۰ـ جلاهای چوب های توده ای ( باد دادن چوب در یک یا دو ساعت)
۱۱۲ـ تولید یک جلای چسبی ( عقیده قدیمی در چوب جدید )
۱۱۴ـ تولید یک رکورد در جلا ( ساخت منفذهای چوب برای رنگ و قیاس )
۱۱۶ـ جلاهای ریز ( رنگ های آشکار که جعبه اصلی را روشن می سازند )
۱۲۰ـ نقاشی مبلمان ( حفاظت از شیرابه با یک اسپری )
۱۲۳ـ حجاری نقاشی شده ( رنگ بدست آمده از تخم کتان و رنگ های روغنی )


قیمت : 5000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات