پروژه مجتمع کارخانجات سیمان شرق فرآیند تولید سیمان

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  پروژه مجتمع کارخانجات سیمان شرق فرآیند تولید سیمان

دانلود تحقیق و مقالات رشته عمران و معماری با عنوان دانلود پروژه مجتمع کارخانجات سیمان شرق فرآیند تولید سیمان در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۲۰ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

پروژه مجتمع کارخانجات سیمان شرق فرآیند تولید سیمان

مجتمع کارخانجات سیمان شرق
عنوان پروژه: فرآیند تولید سیمان

گردآورنده : حمید رضا ناظری

مقدمه
تعریف سیمان:
سیمان مجموعه ای از مواد شیمیایی است که در انواع سازه های مختلف برای پیوند اجزای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد و هدف به هم چسباندن اجزای ساختمان وایجاد یکپارچکی و افزایش استحکام و مقاومت آن در مقابل فشارهای گوناگون است.
سیمان برحسب مشخصات ونوع ترکیبات مواد آن دارای انواع متفاوتی میباشد که چندین نمونه از آن در کارخانه سیمان مشهد ساخته میشود ومورد استفاده قرارمیگیرد که سیمان های نوع ۲ و۵ وپوزولانی از آن جمله میباشند که هرکدام برحسب خواصی که دارند دارای کاربرد خاصی میباشند که از آن برای سدسازی وپل سازی وسایر کارهای عمرانی مورد استفاده قرار میگیرد.

تاریخچه
ورود سیمان به ایران توسط بیگانگان برای ساختن بناهایی نظیر سفارتخانه وتاسیسات بندری صورت گرفته است ایجاد کارخانه های سیمان در ایران وانجام بررسی های لازم روی مواد اولیه مناسب سیمان از سال ۱۳۰۷ آغاز شد ونهایتا در سال ۱۳۱۰ بین دولت ایران و کمپانی اف ال اسمیت دانمارکی قرارداد احداث یک کارخانه به ظرفیت ۱۰۰ تن در روز بسته شد واین کارخانه در هفت کیلومتری تهران در ری احداث گردید.
کارخانه سیمان مشهد در سال ۱۳۳۲ تاسیس ودر سال ۱۳۳۴ اولین خط تولید که به نام کوره های قائم یا عمودی معروف بود راه اندازی گردیدو نهایتا در سال ۱۳۶۲ متوقف گردید .واحد ۳۰۰ تنی در سال ۱۳۴۶ راه اندازی گردید ودر سال ۱۳۵۴ واحد ۱۲۵۰ تنی راه اندازی شد ودر سال ۱۳۷۰ عملیات ساخت واحد ۳۰۰۰ تنی آغاز گردید وبه توفیق الهی در سال بهمن ماه سال ۱۳۷۷ این واحد عظیم هم به بهره برداری رسید هم اکنون مطالعات در زمینه احداث یک واحد ۳۰۰۰ تنی جدید به پایان رسیده است وعملیات ساخت بزودی آغاز میشود وباساخت این واحد جدید تولید سیمان در این کارخانه به حدود ۱۰۰۰۰ تن در روز خواهد رسید و به توفیق الهی و مدد مدیران وپرسنل سخت کوش این کارخانه یکی از موفق ترین سازمانها در ایران میباشد.

فهرست مطالب
۱- مقدمه
۲- تاریخچه
۳- آتش باری
۴- سنگ شکن
۵-سپراتور
۶- آسیاب مواد خام
۷- کوره
۸- آسیاب سیمان
۹-الکتروفیلترها وبگ فیلترها
۱۰- واحد بارگیری


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات