مقاله طراحی وسیله ای جهت استفاده مناسب از آب برای نظافت در حمام

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  مقاله طراحی وسیله ای جهت استفاده مناسب از آب برای نظافت در حمام

دانلود تحقیق و مقالات رشته عمران و معماری با عنوان دانلود مقاله طراحی وسیله ای جهت استفاده مناسب از آب برای نظافت در حمام در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۴۰ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.


بی مناسبت نیست در ابتدا به اثرات روانی دوش گرفتن و مخصوصاً دوش آب سرد اشاره کنیم و اولین کسانی که پی به این موضوع بردند و یا کتابهای نوشته شده در این مورد، تأثیر مثبت آب سرد در کاهش فشارهای روانی امری کاملاً ثابت شده است. پس در ادامه مطلب به تاریخچه‌ای از دانش شفابخشی آن می پردازیم:
بکاربردن آب برای مقاصد شفابخشی، بشکل مدرن و امروزی خود مرهون زحمات و کارهای علمی پزشکان معروف شهر شواید نیتس Schweidnits یعنی دکتر زیگموند هان Dr. Siegmund Hann و پسرش دکتر یوهان زیگموند هان Dr. Yahann Siegmimd Hahn می باشد.
آب یک وسیله معالجه بسیار قدیمی است و قدمتش تا عهد باستان نیز می رسد ولی پس از قرنها بکار بردن آب برای معالجه و پیشگیری از امراض مجدداً کشف شد.
معلوماتی که بوسیله هر دو دکتر هان، دکتر زیگموند هان پدر، و پسرش دکتر یوهان زیگموند هان به جهان علم پزشکی عرضه شد، اولین راهنمائی های مفید و ارزنده ای بودند که نقش تعیین کننده ای را در ابداع روش های شفابخشی با آب در پریس نیتس PrieB nits و سباستیان کنایپ ایفا کردند.
اما کنایپ نیز همچون پریس نیتس نمی توانست برای اثبات نیروی شفابخش آب سرد، پایه و اساس علمی بیابد. ولی بعداً پس از تجربیات علمی فراوان و دقیق تر بگوئیم بر اساس نتایج همین تجربیات عملی که منجر به شفا دادن بیماران بسیاری گردید توانست پایه و اساس علمی مورد نظر خود را بیابد و نتایج چشمگیر همین تجربیات علمی در مبارزه یا که مابین کنایپ و مخالفان روش استفاده از آب بوجود آمده بود سرانجام صحیح بودن نظریات کنایپ را تائید کرده و حق را بجانب کنایپ دادند. بدگوئی از یک روش تازه و هم چنین مبالغه گوئی از آن همواره یافت می شود و کنایپ و روش معالجه با آب که وی بکار گرفت نیز از این قاعده مستثنی نبودند. اما بمرور زمان دیگر نمی شد انکار کرد که دانش معالجه با آب از نظر علم پزشکی با وجود آن همه دشمنی ها در ابتدای شروع کار، حال مستقیماً به موفقیت دست یافته است. به همین دلیل بزودی جای ثابتی را در معالجه بیماران بدست آورد که امروزه نمی توان آنرا از جای خود تکان داد.
کار عملی معالجات ثابت کرده و باز هم مجدداً ثابت می کند که روش معالجه با آب چه تاثیر ظریف ناآگاهانه ای را در سلسله اعصاب و در تمام ارگانهای بدن می تواند داشته باشد.
روش ظریف تری را که کنایپ برای اولین بار بکار برد ریختن آب سرد بوسیله آب پاش برروی قسمتی از بدن بیمار است که در کنار سایر روشهای وی از استفاده از آب گرم و بخصوص حوله داغ و یا حمام بخار و روش استفاده از بخار آب قرار داد.
عکس العمل بدن در مقابل آب در مرکز روش معالجه با آب قرار دارد. همین عکس العمل ثابت می کند که بکار بردن آب چه تأثیر تقویت کننده ای را برروی جریان گردش خون در بدن، تبادل مواد در سلولهای بدن، سیستم اعصاب و روحیه روانی شخص بجا می گذارد.
فرم های متنوع استفاده از آب با روش های نوین بر طبق معلومات امروزی را عملاً در تمام بیماریها ممکن است انجام داد.
آب بر حسب نوع کاربرد آن در بیماران تب دار می تواند حرارت را بالا برده و یا آن را پائین بیاورد. آب می تواند جریان خون را در قسمت بخصوصی از بدن بهتر به جریان انداخته و برای تحریک و یا آرامش سیستم اعصاب سهم باارزشی را دارا باشد. آب مشوق اعمال ارگانهای بدن است، قابلیت دفاع بدن را در مقابل بیماریها زیاد کرده و بدن را بسختی عادت داده و بحالت آماده باش نگه میدارد. تمام انواع بکاربردن آب یعنی چه آب سرد و چه آب گرم، هر دو تولید حرارت می کند و نیروی شفابخش آب در همین حرارت نهفته است.
جمله ای از یک پزشک فرانسوی می گوید اصول اساسی سیستم برقرار می ماند مانند همه چیزی که برروی زمین سفت می روید.
به این دلیل روش کنایپ زنده مانده و نتایج آن همواره به یک نسبت با ارزش بوده و با موفقیت توام خواهد بود. نام کنایپ نیز بهمراه این روش او زنده خواهد ماند تا زمانی که آب پاک و حیات بخش از چشمه های کره زمین جریان دارد.

چرا از کالا استفاده می شود؟ علت اصلی استفاده از این وسیله در حمام برای استفاده بهینه از مقدار آب مصرفی است، در حالت عادی و بدون استفاده از دوش آب بصورت متمرکز از لوله خارج می شود و سطحی که آب را لمس می کند به اندازه سطح مقطع سرشیر خیس می شود ولی در استفاده از دوش باعث گسترش سطح پائین آب به طور پراکنده است و نیز همانطور که اشاره شد جهت بهره وری بیشتر در زمینه مصرف آب بکار می رود.

از این کالا کجا استفاده می شود؟ در حمامها در سراسر دنیا و محدود به مکانهای جغرافیایی و اقلیمی خاصی نمی باشد و البته این نوع خاص که مد نظر ماست فقط در حمامها استفاده می شود و انواع دیگر مانند فشارشکن آب که روی شیرهای ظرفشویی یا دستشویی نصب می شود که باعث صرفه جویی در مصرف آب است همچنین نوع دیگر آن سرشیلنگ نصب می شود برای آبیاری گیاهان داخل حیاط و یا شستشوی سطوح بزرگی مثل ماشین.

جدیدترین مدل دوش، مربوط به Moen می باشد. این مدل، طرح بسیار پیشرفته از یک دوش است که تکنولوژی انقلابی یا Revolution را گسترش داد، که همزمان با چرخاندن همه جریان آب، حس مطلوبی را که شخص از آن انتظار دارد بهبود بخشید. جریان آب با قطرات بزرگتر و سرعت بیشتر، حس فشار آب را افزایش می دهد، طراحی سر مخزن دوش به شکل یک موتور جت که توسط طراحان شرکت Continum بوستون طراحی شده است تأثیر قدرتمند فرم آن را تقویت نموده است. همچنین قراردادن دکمه کنترل در زیر قسمت اسپری کننده آب، یک شیوه منحصر به فرد برای تغییر و تحول نمونه های قدیمی بود. این طرح دوش حمام در مسابقه سالانه طراحی که هر ساله در امریکا برگزار می شود جزء طرحهای برگزیده و برتر معرفی شد.

چه موقع از این کالا استفاده می شود؟ در زمان استحمام تک تک افراد در هر جامعه و هر اقلیم، حال بسته به نوع عادات فردی یا اجتماعی ساعت استفاده از آن متغیر است. اما چیزی که کاملاً مشهود است استفاده بیشتر از آن در فصول گرم سال می باشد که بعلت تعرق بیشتر نیاز به استفاده از آن نیز بیشتر می شود، اما موضوع دیگری که به وضوح قابل مشاهده است اینست که استفاده از این وسیله در هر زمان و مکان خاص گریزناپذیر است و همیشگی خواهد بود.

چه کسی بعنوان استفاده مطرح است؟ همه انسانهایی که برروی کره زمین زندگی می کنند و نیاز به نظافت و استحمام دارند، چه پیرمرد سالخورده کنیایی و چه نوزاد دوماهه هنری، پس گستردگی استفاده از این وسیله بسیار زیاد است و مؤلفه های فرهنگی و اجتماعی تقریباً بی اثر است چون همانطور که گفته شد در تمام موقعیت های اجتماعی خواه ناخواه از این وسیله استفاده می کنند و به فرهنگ نیز وابسته نیست.

چطور این نیاز مرتفع می شود؟ بعد از استفاده از شیرهای آب لوله کشی شده همواره نیاز به این کالا وجود داشته که به گونه های مختلفی سعی در رفع آن شده است، حتی در زمانهای قدیمتر که مدلهای پیشرفته تر و امروزی تر این وسیله وجود نداشت از پارچه های توری نازک و لطیف استفاده می شد به این صورت که پارچه را به شکل مستطیل می بریدند و دو سر آنرا می دوختند تا بصورت استوانه دربیاید و آنرا بر سر شیر آب می بستند، یا گاهاً از جورابهای نازک زنانه استفاده می شد. استفاده از این روش هم خاصیت کم کردن ارتفاع ریزش آب را داشت و اینکه موقع استفاده به علت آنکه آب اول به جداره پارچه برخورد می کرد و بعد روی جسم فرو می ریخت باعث کاهش فشار آب می شد و هم تا حدود قابلیت تغییر جهت دادن سیر پاشش آب را بوجود می آورد، تا اینکه کم کم مدلهای مختلفی از این کالا به بازار ارائه و وارد آن شد، از ابتدایی ترین مدلهای آن، مدل ساده ایست که شامل یک لوله باریک با قد ثابت و در انتهای آن آب پاشی با سطح مقطع گرد و دارای سوراخهای متعدد بود. کارایی این نوع آن اصلاً خوب نبود ولی هم اکنون هم در بازار موجود است، کم کم به این نوع کالا قابلیت چرخاندن سر دوش داده شد که در هر جهت چرخاندن آب به نوع خاصی پاشش می کند، همچنین لوله ثابت آن متحرک و قابل انعطاف شد، که هر فرد با نوع قد خود آنرا تنظیم کند همچنین در نوع قبلی دوش به دیوار وصل بود و امکان جابجایی آن وجود نداشت اما در مدلهای بعدی این عیب نیز مرتفع شد بدین صورت که سر دوش در دست جای می گیرد و لوله آن متحرک است و می توان از آن بطور مستقیم استفاده کرد.


قیمت : 4000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]








تبلیغات