تحقیق در مورد ساخت آلات چوبی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  تحقیق در مورد ساخت آلات چوبی

دانلود تحقیق و مقالات رشته عمران و معماری با عنوان دانلود تحقیق در مورد ساخت آلات چوبی در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۹۷ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.


این پروژه به همراه عکس می باشد

ساخت آلات چوبی
مقدمه:
مجله سنتی درودگری در آوریل ۱۹۸۸، هدف ارائه فرصت ساخت اثاثیه چوبی با کیفیت توسط درودگران مبتدی آغاز به کار کرد. پس از گذشت سالها، ما هنوز برای خوانندگان‌مان آخرین تکنیکهای درودگری، ابزار آلات جدید آزمایشگاهی و نگهداری آنها با درک این مطلب که آخرین پیشرفتها و ترقیها در دنیای درودگری می باشند را عرضه می کنیم. افزون بر این، هر ماه چهار نمونه زیبای پروژه طراحی برای ساخت وجود دارد. مهمترین این طراحیها برای این سری از کتب انتخاب شده اند.
تولید کنندگان و سازندگان مبلمان که این پروژه ها را طراحی و خلق کرده اند، مدتهای مدیدی است که با مجله درودگری سنتی همکاری دارند. هم درودگری حرفه ای و هم مبتدی به خاطر طراحیهای بی پایان و کلاسیکشان، کار صنعتی با کیفیت عالی، تکنیکهای ابتکاری و حداکثر توانایی شرح چگونگی ساخت قطعات انتخاب شده اند. این پروژه های موجود، با طرحهای مناسب و کاربردی مهارتهای درودگری از مرحله مقدماتی تا پیشرفته و با جزئیات ساخت به طور واضح، عکسها و نمودارهای انفجاری رنگی بطور گام به گام، طراحی می شوند، آنها بخوبی قابل درک برای درودگران علاقه مند هستند. هنگام مبله کردن خانه، باغچه ندرتا در لیست اولویتهای اول قرار می گیرد. در نتیجه، حتی باغچه های بسیار زیبا نیز اغلب با میز و صندلی پلاستیکی سفید مزین می شوند که پس از مدتی در اثر زمان زرد می شوند و نیاز به برپا کردن مانعی مقاوم در برابر ضعیف ترین بادهای تابستانی دارد. شما هرگز خواب استفاده از این میز و صندلی پلاستیکی را در خانه تان نخواهید دید، پس چرا آنها در باغچه منزلتان می گذارید؟
در این کتاب با توجه به دوازده طرح باغچه موجود، ما تلاش کرده ایم که انواع مناظر بیرون باغچه را پوشش دهیم . برای باغبان، ما ملزوماتی را به شرح زیر در نظر گرفته‌ایم:
طبق چوبی، میز تاشو برای پرورش گیاهان سبز و سه نوع از طرحهای جای پرورش گل و گیاه. برای باغچه بزرگتر، درودگران می توانند با آلاچیق چوبی یا آلونک باغچه آزمون بزرگی از مهارتهای نجاری انجام دهند . برای کسانیکه استراحت کردن در باغچه را به کارکردن در آن ترجیح می دهند، ما مجموعه ای منتخب از نیمکتها، صندلیها و میزها نظیر میز و صندلی سفری را ارائه داده ایم.

ابزار آلات و مواد اولیه
بسیاری از این طرحها به کار و جزئیات کمتری از وسایل اتاق پذیرایی و غذاخوری نیاز دارند و هنوز مجموعه ای از ابزارهای مناسب تیز و حفظ شده ضروری و لازم است، ابزارهای مکانیکی مانند مته، اره مویی، رنده و دستگاه پوست زنی (سمباده) برای مشاغل پیچیده و کسل کننده مفید و مناسب هستند، اگرچه اکثر طرحها در این مجموعه را می توان باابزار آلات دستی ساخت.
تخته های مورد استفاده برای مصارف خارجی را در مقایسه با پروژه های داخلی بنا به دلایل واضح با دقت بیشتری باید انتخاب نمود. پهن برگانی نظیر چوب تاک برای مبلمان و میز و صندلی محوطه باغچه مناسب و ایده آل اند، اما گران قیمت هستند، بنابراین این چوب به عنوان کالای فرعی خرید و فروش می شود. پهن برگان غیر بومی بسیار مناسبی وجود دارند که هم پر تحمل و هم با دوام به مانند پهن برگانی بومی نظیر بلوط و راش می باشند. سوزنی برگان نیز ممکن است که مورد مصرف قرار گیرند، به ویژه اگر طرح مورد نظر بتواند در ایام و ماههای بارانی و زمستانی انبار شود، اما این مواد و کالاها به مواد حفاظتی و پرداخت و رنگ کاری نیاز دارند، سایر طرحها شبیه به آلونک، آلاچیق و لانه پرنده، تلفیقی از بافتهای با دوام است که به مقداری دقت و توجه در حین مراحل نگهداری نیاز خواهند داشت.

پرداخت چوب
در هنگامیکه اثاثیه و مبلمان محیط خارج از خانه را مقاوم به تغییرات آب و هوا می‌کنیم، به یاد داشته باشید که شما باید اثاثیه را نه تنها در برابر بارندگی، بلکه در برابر نور آفتاب و قارچها نیز حفاظت کنید. نور خورشید رطوبت را ترک می دهد و آنرا آماده حمله عوامل بیولوژیکی می نماید، البته در هنگامیکه نور خورشید کیفیت سطح تخته را کاهش دارد.

میز سفری دارای طرح ساده ای است که بتوان در ماههای زمستانی آنرا انتقال دارد .
در حال حاضر فرآورده های زیادی در بازار وجود دارند که برای رنگ کاری و تیمار تخته های مصرفی در محیط خارج، رنگهای چوب و وارنیشهای مناسب و رنگهای با دوام و ضد آب در رنگهای اولیه برای فرآورده های ساخته شده خصوصا از چوبهای بریده شده، کامل هستند.
اخبار تازه ای وجود دارد که بسیاری از این فرآورده ها در شرایط محیطی ایمن هستند. با کاربرد مناسب مواد حفاظتی چوب، وارنیش، جوهر یا رنگ و نگهداری منظم، اثاثیه و مبلمان باغچه شما بایستی عمری مفید و طولانی داشته باشد. با راهنمایی و کمک به شما در زمینه فرآیند رنگکاری ، ما بخشی را در پایان این کتاب درباره چوبهای مقاوم به هوازدگی در محیط بیرونی آورده ایم.
در اکثر باغچه های بزرگ یا کوچک، این طرحها ارزش و زیبایی باغچه را زیاد خواهند کرد. کلیه این طرحها به هنگام ساخت واقعا ساده و کم هزینه هستند و در عین حال باغچه را برای شما و خانواده و دوستانتان مطلوب و جالب خواهند نمود.

گلدان طرح ورسای
گلدان طرح سنتی ورسای یک وسیله زیبا و جذاب برای باغچه است که می توان آنرا از هر نوع چوب پهن برگ یا سوزنی برگی ساخت. این نوع طرح گلدانی دارای دو صفحه در دو پهلو گلدان است اما شما می توانید به آسانی ابعاد آنرا مثلا به شکل مربع در آورید.(به صفحه ۴۸ مراجعه کنید.)

دو صفحه این گلدان در درزها و شیارهای پایه گلدان و قید آن قرار می گیرند .
۱-چهار پایه گلدان با مقاطع مربعی را با استفاده از رنده برقی رنده کرده و نهایتا با یک رنده دستی سطح آنرا صاف کنید. سطوح رنده شده باید دارای ابعاد زیر باشد سطح مقطع ۵۵ میلیمتر (مربع شکل) و طول هر پایه ۴۵۶ میلیمتر. البته طول پایه ها را ۱۹ میلیمتر بلندتر در نظر بگیرید چون در مرحله بعدی آنها شیب زنی خواهند شد (یعنی مطابق شکل انتهای هر چهار تا پایه نوک تیز می شوند.) با استفاده از یک سطح کاملا مربعی شکل با همان ابعاد، مربع بودن هر یک از پایه ها را بررسی کنید تا اطمینان حاصل نمائید.
۲-موقعیت و محل بالا و پائین فاقها (کامها) را نشانه گذاری کنید. با توجه به شکل پایه ها را با همدیگر با گیره سفت ببندید و سطح هر چهار تا پایه باید در یک راستا قرار داشته باشند. به ترتیب فاصله هر فاق از بالا و فاق پائینی از پایه ۷۰ میلیمتر است. فاصله قیدهای بالا و پائین هر صفحه جانبی از هم ۳۱۵ میلیمتر است.

۳-در بالا و پائین هر پایه دو کام با عرض ۸ میلیمتر را سوراخ کنید. این کامها باید در وسط سطح جانبی تخته قرار گیرند. با استفاده از یک سر مته ۶ میلیمتری عمق هر کام
را تا ۱۰ میلیمتر ایجاد کنید.
۴-برای ارائه اتصالات محکم در گلدان به منظور افزایش استحکام و دوام بیشتر، سوراخها را از پهلوی هر گام ایجاد می کنیم. عمق این سوراخها ۱۰ میلیمتر از سطح جانبی کام هستند.
۵-شما می توانید سر پایه ها را به شکل قبه ای یا گرد درآورید اما کار ساده تر این است که با زاویه ۱۵ درجه با اره این کار را انجام دهید . سپس سطوح داخلی کامها را سمباده بزنید که این کار در هنگام سر هم کردن گلدان مشکل است.

۶-قیدها را به طول ۷۱۰ میلیمتر بریده و در انتهای آن زبانه به طول ۳۰ میلیمتر ایجاد کنید. طول سطح مقطع قید باید ۳۶۰ میلیمتر باشد. شما برشها را می توانید برای ایجاد کام در انتهای قید با استفاده از گیره چوبی و قرار دادن قید در وضعیت ۴۵ درجه با اره دستی انجام دهید.
۷-سپس قید را برگردانده و تحت همان شرایط قبلی دو طرف کام را برش دهید. با حفظ همان زاویه ۴۵ درجه با حرکت برگشتی اره به عقب سطح برش پرداخت و
صاف شود.


قیمت : 7000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات