تحقیق در مورد شناخت مشکل میز و صندلی غذا خوری

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  تحقیق در مورد شناخت مشکل میز و صندلی غذا خوری

دانلود تحقیق و مقالات رشته عمران و معماری با عنوان دانلود تحقیق در مورد شناخت مشکل میز و صندلی غذا خوری در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۴۰ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

تحقیق در مورد شناخت مشکل میز و صندلی غذا خوری

شناخت مشکل (فصل اول)
۱-۱تعریف کلید واژه: مکانی برای استراحت، خوردن غذاهای fast food در مدت زمان کوتاه برای رفع گرسنگی
۱-۲آنالیز مقدار نیاز:
می توان گفت از این میز و صندلی شکل های مختلف در تمام مکان هایی که serve غذا در آن صورت می گیرد لازم و ضروری است و در مکانی همچون fast food نیز ضروری و حتمی است پس می توان نتیجه گرفت یکی از مهمترین ابزار در یک fast food داشتن مکانی برای نشستن و جایی برای گذاشتن غذاشت.
و ساختن آن بستگی به انبوهی fast foodها و نیاز کارفرمایان برای تنوع دادن در طرح و نقشه ی آن است این میز و صندلی با توجه به فضای fast food ممکن است کوچک یا بزرگ و در طرح های بسیار متنوعی ساخته شود.
۱-۳- جایگاه محصول در بین محصول های هم تراز: در ردیف این میز و صندلی ها می‌توان میز و صندلی های رستوران ها- تالارها- هتل ها و کافی شاپ ها و تخت هایی که در سفره خانه های سنتی برای serve غذا استفاده می شود نام برد. نقطه تمایز میز و صندلی های
fast food با دیگر میز و صندلی ها اشغال کمتر فضا و گستردگی فرم و طرح آن می توان نام برد میز و صندلی های fast food از شکل و طرح خاصی پیروی نمی کند و طراح خلاقیت زیادی در طراحی آن می تواند از خود به جا بگذارد. میز و صندلی دیگر مکان ها اغلب مربع و مستطیل و یا دایره است با یکسری صندلی های معین که دور آن چیده می شود.

۱-۴-بررسی ۵W
وات (what): در حال حاضر در تمام fast foodها صندلی های بلند و یک پیشخوان مربع یا مستطیلی درجلوی آن برای گذاشتن دستمال، سس، نمک و فلفل و غذا استفاده می شود.
Why-علت وجودمشکل- از مشکلات اساسی آن ارتفاع زیاد صندلی و تسلط نداشتن مشتری روی آن- کوچک بودن محل گذاشتن غذا- جنس آن که اغلب فلزی بوده و چند بار پس از تمیز کردن دچار زنگ زدگی و از دست دادن رنگ سابق می شود.
Where: در تمام ساندویچی ها و fast foodها
When: زمان استفاده ی آن از ساعت ۱۱ تا ۱۴ و در شب ها بین ساعات ۷ تا ۱۱ اما به طور عمده می توان گفت از این میز و صندلی در تمام ساعات باز بودن fast food به طور تقریبی استفاده می شود البته لازم به ذکر است که بیشترین استفاده از این میز و صندلی در شب و روزهای تعطیل صورت می گیرد.
Who: مهمترین استفاده گر آن ها مشتری ها و درجه دوم افرادی که کار نظافت این میز و صندلی ها را به عهده دارند و در صورت خراب شدن و از بین رفتن میز و صندلی‌ها تعمیرکارانی که آن را درست می کنند و همچنین تولید کننده ها و نصاب ها نیز با آن در ارتباطند

تفسیر مشکل
۱-۵ وضعیت اولیه از لحاظ ارگونومی:
ارتفاع نامناسب این صندلی ها باعث کمردرد و خستگی در حین استفاده از آن می شود سکوهای آن به دلیل نداشتن فرم مناسب همیشه باعث به وجود آمدن عدم تعادل در هنگام serve غذا می شود.
۱-۶- وضعیت اولیه از لحاظ فنی
مشکلات فنی این پیشخوان ها نوع اتصال آن به دیوار می باشد که اگر پیچ ها و یا بست ها درست و محکم در جای خود قرار نگیرد مثلاً وزن پیشخوان را تحمل نکند از مشکلات فنی به حساب می آید.

۱-۷ کارکرد استاتیک:
فرم و شکل و بافت و رنگ آن توسط طراح انجام می شود و کارفرمایی که می خواهد آن را خریداری کند به شکل های مختلف و جنس های متفاوت می تواند تولید شود اما بیش تر از فلز- فرفورژه و MDF استفاده می شود.
۱-۸-وضعیت اولیه از لحاظ سیستماتیک
مشکلی بر روی محیط نمی گذارد به جز آنکه اگر جنس آن از نوعی باشد که موقع نشستن و استفاده از سکو صداهای ناهنجار از آن ایجاد شود باعث آلودگی صوتی می‌شود
پیشخوان از لحاظ فرم نیز روی محیط اثر می گذارد فرم آن باید گونه ای باشد که با دیگر عناصر در fast food هماهنگ باشد و از نظر شکل و فرم به هم دیگر بیاید
اتصال این پیشخون با دیوار زیبا نیست و به آن صدمه نیز وارد می کند باید نوعی اتصال انتخاب شود که به دیوار آسیب نزند.

۱-۹- وضعیت اولیه از لحاظ روانشناسی محیط زیست:
میز و صندلی های Fast Food عموماً ایجاد احساس امنیت نمی کنند و آن هم به دلیل ارتفاع و کمبود جای نشستن آن است. و استفاده گر راحت نمی تواند روی آن غذای خود را میل کند.
ارتفاع نامناسب آن، کوتاهی میله تکیه آن که باعث کمردرد می شود را از نظر ارگونومی مناسب نیست آرنج تا سکو نیز استاندارد نیست و باعث تاشدگی آرنج می‌شود که این نیزها باعث خستگی می شود.
۱-۱۰-وضعیت ثانویه
وضعیت ثانویه از لحاظ ارگونومی:
ارتفاع صندلی باید متناسب با پیشخون باشد تا از خستگی جلوگیری کند و اگرسکو می‌خواهد صندلی برای نشستن داشته باشد فرم آن طوری باشد که تعادل را به وجود آورد و محل نشستن با توجه به افراد مختلف نباید بسیار کوچک و یا بزرگ باشد تا باعث درد در ناحیه باسن شود اندازه آن باید متناسب با قد استفاده گرها تعیین شود.

۱-۱۱-وضعیت ثانویه از لحاظ استاتیک:
فرم و شکل آن باد احساس راحتی به وجود آورد و فرم آن نه بسیار خشن و نه بسیار لطیف باشد طوری که با دیدن آن احساسی در شخص استفاده گر به وجود آید که به او بفهماند که نباید مدت زمان زیادی را در آن جا صرف کند اما در حین استفاده از آن نیز احساس امنیت خوبی به فرد بدهد تا بتواند غذای خود را با لذت میل کند، رنگ، رویه و جنس آن در این احساس امنیت نقش عمده ای دارد و طراح باید با استفاده از این عناصر کار خود را تکمیل و به بهترین نحو ارائه دهد.
۱-۱۲-وضعیت ثانویه از لحاظ سیستماتیک
این سکوها با دیوار در ارتباطند پس نباید اتصال آن به گونه ای باشد که به دیوار آسیب وارد کند باعث کنده شدن آن بشود یا سکوها آنقدر دراز یا بد فرم باشد که محیط اطراف را بیش از اندازه اشغال کند. بنابراین باید با اتصال محکم اما بی ضرر به دیوار نصب شود و طوری مقاوم باشد که خود سکو نیز مدام از سرجایش تکان نخورد. پیچ‌هایی که به سکو متصل می شود نباید به دیوار و سکو صدمه بزند و سکو از نقاط تیز و برنده کمتر استفاده شود تا موقع استفاده از سکو کیف و یا لباس را پاره نکند و خش به وسایل نزند.

۱-۱۳ وضعیت ثانویه از لحاظ روانشناسی محیط زیست:
سکوها باید احساس امنیت در استفاده گر به وجود آورد و ایجاد محیطی خصوصی برای او بکند و منظره دید سکو نیز زیبا و تمیز باشد و آلودگی در بر نداشته باشد.


قیمت : 4000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات