دانلود مقاله سکته قلبی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم پزشکی » پزشکی  »  دانلود مقاله سکته قلبی

دانلود تحقیق و مقالات رشته پزشکی با عنوان دانلود مقاله سکته قلبی در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۵۸ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود مقاله سکته قلبی

مقدمه
بیماری شریانهای کرونری در طی چندن سال ایجاد می‏شود و می‏تواند منجر به بروز آنژین قلبی، سکته قلبی و مرگ ناگهانی شود. بیماری کرونری قلب، شایع‏ترین علت مرگ و میر در انگلستان می‏باشد اکثر افراد، در اطراف خود کسانی را می‏شناسند که دچار سکته قلبی شده‏اند و بعضی ا زآنها هیچگونه علامتی از قبل نداشته‏اند. بیماری کرونری قلب در طی ۵۰ سال گذشته شیوع بیشتری پیدا کرده که ما بعضی ا زعلل این افزایش را می‏دانیم. هدف از تألیف این کتاب دادن اطلاعاتی در مورد این بیماری به شما می‏باشد تا اگر به این بیماری دچار هستید، چه کارهایی را می‏توانید انجام دهید و یا برای پیشگیری از آن، چه اقداماتی باید صورت پذیرد.
برای توصیف و شرح بیماری کرونری قلب و اثرات آن بر روی قلب، از اصطلاحات مختلفی استفاده می‏شود. این اصطلاحات عبارتند از : بیماری ایسکمیک قلب، ترومبوز کرونری، آنفارکتوس میو‏کارد MI ) ) و سکته قلبی.
بیماری کرونری قلب می‏تواند باعث انواع مختلفی از مشکلات شود که مام این مشکلات به علت عدم اکسیژن رسانی کافی به عضله قلب ایجاد می‏شوند. شایع‏ترین این مشکلات عباتند از :
• آنژین : درد سینه در هنگام انجام فعالیت ایجاد می‏گردد. هر گونه فعالیتی می‏تواند باعث روز این درد سینه (آنژین) شود. وقتی فرد استراحت می‏کند، این درد سینه بهبود می‏یابد.
• سکته قلبی : درد شدید سینه که براثر مرگ یک قسمت عضله قلب در هنگامی که خون‏رسانی به آن قسمت به طور کامل متوقف شده است، در سکته قلبی رخ می‏دهد.
• نارسایی قلبی : تنگی نفس و ورم کردن مچ پاها به علت عدم تلمبه کردن مناسب قلب و نارسایی قلب ایجاد می‏شود.
• نامنظم شدن ریتم قلب (آریتمی) : بی‏نظمی در ضربانهای قلب می‏تواند سبب تنگی نفس و طپش قلب شود.
بیماری کرونری، تنها بیماری‏ای نیست که باعث گرفتار شدن قلب می‏شود، اما مهم‏ترین بیمار‏ی‏‏ای است که قلب را دچار مشکل می‏سازد. سایر مشکلات قلب عبارتند از:
• بیماری‏های مادرزادی قلب : غیر طبیعی بودن شکل قلب که از لحضه تولد در کودک وجود دارد.
• کـاردیومیوپاتی‏ها : بیماریهایی هستند که عضلات قلب را دچا رمشکل می‏سازند.
• بیماریهای دریچه‏ای قلب : اختلال در هر یک از چهار دریچه‏ای که در قلب وجود دارد می‏تواند منجر به مشکلاتی گردد که به آنها بیماریهای دریچه‏ای قلب گفته می‏شود.

تعداد افرادی به بیماری کرونری قلب دچار هستند در کشورهای مختلف،فرق می‏کند. این بیماری در کشورهای پیشرفته اروپایی، آمریکایی و استرالیا از شیوع زیادی برخوردار است اما در کشورهای عقب مانده جهان سوم، تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونری قلب بسیار کمترمی‏‏باشد. به نظرمی‏رسد که این وضعیت به علت نحوه زندگی این افراد ایجاد می‏شود به طوری که افرادی که از کشورهای عقب مانده جهان سوم به کشورهای پیشرفته مهاجرت می‏کنند نسبت به سایر افراد کشور مادرشان، بیشتر دچار بیماری کرونری قلب می‏شوند. برای مثال، هندیهای که به انگلستان مهاجرت کرده‏اند بیشتر به بیماری کرونری قلب مبتلا می‏شود.
درخود قاره اروپا هم از شیوع بیماری کرونری قلب، تفاوتهایی بین کشورهای مختلف آن وجود دارد. در جنوب اروپا، معمولاً این بیماری کمتر از کشورهای شمال اروپا ( اسکاندیناوی ) و انگلستان است که یک علت آن، نحوه رژیم غذایی مدیترانه‏ای می‏باشد. بسیاری از افراد عقیده دارند که رژیم غذایی مدیترانه‏ای که حاوی مقادیر زیادی سبزیجات تازه، سالاد، میوه، ماهی و مقدار نسبتاً کمی گوشت قرمز و لبنیات می‏باشد، می‏تواند در مقابل بروز بیماریهای قلبی، اثر حفظتی داشته باشد. گر چه توصیفاتی از بیماری کرونری قلب در گذشته‏های دور توسط پزشکان بیان می‏شد، اما تا بعد از جنگ جهانی دوم به عنوان یک بیماری شایع مطرح نبود. از بعد از جنگ جهانی دوم ، میزان بیماری کرونری قلب بخصوص در مردان جوان افزایش یافت. در ایالات متحده آمریکا ، حداکثر این افزایش درسال ۱۹۷۰ رخ داد و سپی میزان آن تا امروز درحال پایین آمدن است.
همچنین در استرالیا، نیوزیلند و بریتانیا، این میزان در حال کاسته شده است. متأسفانه درکشورهای بلوک شرق سابق و روسیه، میزان شیوع بیماری کرونری قلب به طور سریعی امروزه در حال افزایش می‏باشد.
گفتن این مطلب، غلو نمی‏باشد که امروزه اکثر تخت‏های بیمارستانی در بریتانیا توسط بیمارانی که به نحوی به تصلب شرایین (سفت شدن رگها) دچار هستند،پرشده است وشایع‏ترین نوع این بیماری نیز بیماری کرونری قلب می‏باشد.بیماری کرونری قلب از مجموع‏تمام انواع سرطان‏ها شیوع بیشتری دارد. این بیماری در افراد مسن بیشتر شایع است و در مردها نیز چها برابر بیشتر از زن‏ها شیوع دارند. در مردان جوان ، بعد از تصادفات، بالاترین علت مرگ، بیماری کرونری قلب می‏باشد.
چرا بیماری کرونری قلب این قدر درکشورهای پیشرفته شایع می‏باشد؟ هیچ کسی به طور مطمئن علت این موضوع را نمی‏داند، اما رژیم غذایی، استعمال دخانیات، عدم تحرک کافی و محرومیتهای به نظر می‏رسد که از عوامل مهم شیوع زیاد این بیماری در جوامع غربی باشد.

درمان های جدید :
در طی ۱۰ سال گذشته، پیشرفتهای زیادی در درمان بیماری کرونری قلب پدید آمده است.
داروهای جدیدی مثل داروهای از بین برنده لخته خون که بعد از سکته قلبی استفاده می‏شود ساخته شده است. همچنین داروهای خوبی برای آنژین و پایین آوردن کلسبرول خون بوجود آمده است و نیز مطالب بیشتری در مورد داروهای قدیمی مثل بتابلوکرها و آسپیرین کشف شده است. این داروها نه تنها می‏توانند برای تسکین علایمی مثل درد استفاده شوند بلکه باعث بهبود تغییرات بیماری نیز می‏شوند.
با این حال بزرگترین پیشرفت، در جراحی قلب و آنژیو پلاستی ایجاد شده است. جراحی بای‏پَس ( CABG یا پیوندی بای پس شریان کرونری ) می‏تواند باعث تغییر در زندگی بیمارن دچار آنژین قلبی شده و در تبعصی موارد همچنین موجب کاهش خطر ایجاد سکته‏های قلبی بعدی می‏گردد. آنژیوپلاستی روشی است که با استفاده از یک بالون (بادکنک) کوچک، رگهای باریک شده و یا مسدود شده، گشاد می‏گردند. این روش می‏تواند بسیار مؤثر باشد، بخصوص امروزه که از استنت‏های سیمی باریک برای باز باقی ماندن شریانها استفاده می‏گردد.
تمام این مطالب،خبرهای خوبی هستند برای کسانی که دچار مشکلات قلبی شده‏اند،اما هدف ما باید پیدا کردن علل شیوع زیاد بیماری کرونری قلب و سعی در جلوگیری از ابتلاء به آن باشد.

و…………

 


قیمت : 5000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات