دانلود مقاله دردهای ناگهانی در سرطان

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم پزشکی » پزشکی  »  دانلود مقاله دردهای ناگهانی در سرطان

دانلود تحقیق و مقالات رشته پزشکی با عنوان دانلود مقاله دردهای ناگهانی در سرطان در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۸ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود مقاله دردهای ناگهانی در سرطان

اهمیت دردهای ناگهانی در سرطان
تشخیص زودرس دردهای متعدد و مختلف در سرطان
در یک بیمار مبتلا به سرطان این احتمال وجود دارد که دردهای مزمن ثابت و یکنواخت بهمراه دردهای حاد و بطور گذرا افزاینده بطور همزمان وجود داشته باشند. در یک مقاله در رابطه با درمان دردهای غیرقابل کنترل در سرطانهای پیشرفته آمده است: «درد در این مراحل معمولاً همیشه ثابت و یکنواخت است. حتی در صورتی که چنین دردی تشدید اغلب یکنواخت و زمینه ای همراه آن وجود دارد.»
اکثر پزشکان و بیماران در رابطه با وجود دردهای ثابت و دوره های تشدید درد در سرطان متفق القولند. چالش موجود در برابر پزشکان و پرستاران کسب مهارتهای لازم جهت استفتاده از داروهای ضد درد مخدر در دسترس برای کنترل مناسب درد ثابت برای اکثر طول روز می باشد. از نظر تاریخی بنظر کنترل درد مزمن ثابت ناشی از سرطان به کنترل دردهای حاد و گذرا ترجیح داده می شود.
جلب توجه پزشکان به مقوله دردهای ناگهانی
در سال ۱۹۹۰، Portenoy، Hagen پیشنهاد کرده اند که افزایش گذرای شدت درد در مبتلایان به سرطان که دارای درد ثابت زمینه ای (تحت درمان بات مخدرها) هستند به عنوان دردهای ناگهانی نام گذاری شود. کلمه «ناگهان» مبتلا نیز توسط کمیته مشاوره تخصصی در گزارشی در رابطه با کنترل دردهای مزمن شدید سرطانی که در سال ۱۹۸۴ توسط وزارت بهداشت کانادا منتشر شده است بکار رفته بود. از نظر دکتر John Scott که نقش مهمی در تهیه گزارش فوق ایفاء کرده است مهم ترین دغدغه کمیته تخصصی در سال های اولیه ۱۹۸۰ اطمینان از استفاده از داروهای مخدر توسط پزشکان برای کنترل دردهای سرطانی بوده است. تشخیص و کنترل دردهای ناگهانی در آن دوره از درجه دوم اهمیت برخوردار بوده است.
در سال ۲۰۰۰ منابع موجود دررابطه با دردهای ناگهانی به حدی قابل توجه رسیده اند. بعضی از این اطلاعات با استفاده از داروهای مخدر جدید و یا روش های جدید تجویز دارو بدست آمده اند. دردهای ناگهانی خصوصاَ در ایالات متحوه، همچنان به عنوان یک پدیده چالش طلب در مقوله درد مورد توجه رقار دارند.
معانی مختلف درد «ناگهانی» در کشورهای مختلف
در مطالعه ای بین المللی که اخیراً توسط گروه ضربت انجمن بین المللی درد برای درهای سرطانی انجام گرفته است، تفاوت های بسیاری در تشخیص و درمان دردهای ناگهانی مشاهده شده است. این مطالعه نشان می دهد که دردهای ناگهانی در کشورهای مختلف به روش های متفاوتی تعریف و یا تشخیص داده می شود. این مساله توسط مطالعات مختلفی که متخصصان دردهای سرطانی از نقاط مختلفذ جهان انجام داده اند تایید شده است.
عبارت «درد ناگهانی» از ریشه انگلیسی – آمریکایی بوده و معادل روشنی در سایر زبان های اروپایی خصوصاً زبان های با ریشه روسی ندارد. لغات و عباراتی مانند درد «ایزوریک» و یا «گدزا» در زبان هایی مانند فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی متعرف تر هستند.
از نظر بعضی پزشکان تغییرات درد زمینه ای بیمار به سادگی به خاطر درمان دارویی ناکافی می باشند. در بریتانیا عبارت «ناگهانی» جهت اشاره به دردی استفاده می شود که بیمار پس از اتمام اثر یک مخدر تجربه می کند، پدیده ای که به عنوان «نارسایی انتهای دز» معروف است. بعلاوه پزشکان انگلیسی از عباراتی مانند «ناگهانی» و یا «اتفاقی» برای دردهایی که در اثر حرکت و یا فعالیت بیمار ایجاد می شوند نیز استفاده می کنند.
مطالعه گروه ضربت انجمن جهانی مطالعه درد نشان می دهد که در بسیاری از کشورها پدیده دردهای متغیر به عنوان یک سندروم جداگانه درنظر گرفته نمی شوند.
در پاسخ به سؤال در رابطه با تشدید گذرای درد در بیماران، گروهی از پزشکان تونسی اظهار داتشه اند که معمولاً انتظار شدید درد بیمار را در اواخر روز و یا در اثر حرکت دارند. دکتر M.Haddad معتقد است که «تشدید درد جزو سیر طبیعی در سرطان بوده و باید توسط افزایش دُز معمول و منظم داروهای مسکن درمان شود.
در ایالات متحده، اهمیت و توجه به طبقه بندی منظم خصوصیات و سندرم های دردهای سرطانی منجر به تعریف مشخص تری از درد ناگهانی به عنوان یک پدیده بارز و مشخص بالینی که احتیاج به تشخیص و درمان دقیق داده شده است.
قواعد مربوط به درد سرطان و دردهای ناگهانی
قواعد و دستورالعمل های ارایه شده توسط سازمان بهداشت جهانی در سال های ۱۹۹۰ و ۱۹۹۶ توصیه می نماید که قدرت و پتانسیل داروهای مسکن با شدت درد متناسب بودهخ و انتخاب داروی مسکن باید بر اساس مکانیزم احتمالی درد انجام پذیرد (داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی برای دردهای nociceptive و داروهای کمکی و هنمراه برای دردهای لزروپاتیک). با این وجود در این دستورالعمل ها اشاره ای به دردهای ناگهانی نشده است.
تعریف درد ناگهانی به صورت «دوره های تشدید درد که ممکن است بطور خودبخود و یا در ارتباط با فعالیتی خاص بوجود بیایند» در فهرست تعاریف و دستورالعمل های ارایه شده توسط دولت ایالات متحده متمرکز شده است. با این وجود دستورالعمل ها شامل توصیه ها و پیشنهاداتی در مورد نحوه ارزیابی دردهای ناگهانی و یا برای انتخاب داروی مسکن و یا مقدار آن جهت درمان چنین دردهایی نمی باشد.
در دستورالعمل دردهای سرطانی که توسط دولت کانادا و یا دولت فرانسه منتشر شده است درد ناگهانی در مبحث تنظیم دٌز مخدرها ذکر شده است اما آنرا به طور متمایز جهت درمان معرفی و یا بررسی نکرده اند.
با وجودی که در حال حاضر قواعد و دستورالعمل های بین المللی در دسترس نمی باشند، واضح است که انکولوژیستها و متخصصان درد باید توانایی تشخیص درد ناگهانی را در صورتی که بخواهند برای آن درمان کافی ارایه نمایند داشته باشند. مطالعه منابع موجود نشان می دهد که اهمیت درد ناگهانی در سرطان بطور جهانی روشن شده و بحث و تبادل نظر در رابطه با این سندروم در حال انجام است. در ادامه به سؤالاتی که مورد بحث می باشند بهمراه قواعد موجود برای ارزیابی و درمان مطابق با توصیه متخصصان مربوط اشاره شده است.


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات