مقاله ارزیابی فشارهای استاندارد فیزیکی ماهیچه های عضله خم کننده بازو توسط نیروسنج مخصوص ورزش کوهنوردی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » تربیت بدنی  »  مقاله ارزیابی فشارهای استاندارد فیزیکی ماهیچه های عضله خم کننده بازو توسط نیروسنج مخصوص ورزش کوهنوردی

دانلود تحقیق و مقالات رشته ورزش تربیت بدنی با عنوان دانلود مقاله ارزیابی فشارهای استاندارد فیزیکی ماهیچه های عضله خم کننده بازو توسط نیروسنج مخصوص ورزش کوهنوردی در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۹ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

مقاله ارزیابی فشارهای استاندارد فیزیکی ماهیچه های عضله خم کننده بازو توسط نیروسنج مخصوص ورزش کوهنوردی

ارزیابی فشارهای استاندارد فیزیکی ماهیچه های عضله خم کننده بازو توسط نیروسنج مخصوص ورزش کوهنوردی
زمینه: سندرم های بخش اعمال زور شدید در طب ورزشی شناخته شده اند. بیشترین تاثیر در قسمت ماهیچه درشت جلویی دونده ها و پیاده رونده هاست. تنها یک عامل کوچک از CECS ماهیچه های عضله خم کننده بازوان گزارش شده است.
اهداف: تعیین میزان فشار خون داخل بخش عضله خم کننده تحملی بازوان در طول یک تحقیق استرسی مخصوص ورزش.
روش: ده کوهنورد سالم و پیشرفته در یک تحقیق مربوط به آینده ثبت نام کردند. برای این تحقیق همه آنها از یک نیروسنج مخصوص بالابرنده و یک دیوار چرخشی استفاده کردند. میزان فشار خون و ضربان قلب در هر ۳ دقیقه و در طول بهبودی توسط نیروسنج ثبت شد.
نتایج: در همه موارد ذکر شده خستگی بازوان آخرین نقطه نیروسنج را نشان می دهد. میزان خون با استرس فیزیکی افزایش می یافت و به مقدار ۴۸/۳ مول می رسید. بخش فشار خون وابسته به استرس فیزیکی بدن بود که فقط در سه کوهنورد تا میزان mmHg30 بالا رفت و یک فشار با میزان mmHg40 اصلاً مشاهده نگردید. بعد از تست فشار خون تا میزان معمولی خودش در عرض ۳ دقیقه کاهش یافت. در موارد کلینیکی محاسبه عددی نشان داده شد. فشار خون mmgH30-15 در طول بهبودی ریسک بزرگی از CECS بودند.
نشانه های و سندروم های بخش اعمال زور سخت و شدید در طب ورزشی شناخته شده اند. بیشترین تاثیر در قسمت ماهیچه درشت قدامی دونده ها و پیاده رونده هاست. علائم قطعی تشخیص و درمان این گروه به صورت گسترده ای مورد بحث قرار گرفته است.
اسناد بسیار اندکی در علل بوجود آمدن سندروم مزمن قسمت دستها و بازوان وجود دارد. شواهد و گزارشهای علمی زیادی وجود دارند که فقط نشانگر CECS (سندرومهای بخش اعمال زور شدید) در ماهیچه عضله خم کننده بازوان، برآمدگی کف دست، فشار خون پایین و اولین ماهیچه درون استخوانی پشت وجود دارد. در این مواقع CECS در ورزشهای موتورسیکلت کوهنوردی، کار سنگین دستی و ژیمناستیک و میدان چوگان بازی بوجود می آید.
علائم تشخیص و درمان حتی در پایه و اساس آناتومی مورد بحث متفاوت است.
گرچه ون دور زیپن ۱۰ مورد متفاوت در بازو را تشریح کرده است سایر نویسنده ها فقط در سه مورد گزارش کار دادند. سرانجام فروبه و لینز ۵ گونه متفاوت را از طریق تزریق مایع متمایز ژلاتینی (بخش عضله منبسطه زند زیرین، قسمت ماهیچه بازکننده پشتی، بخش تابشی، بخش عضله خم کننده ظاهری و سطحی و قسمت عضله خم کننده عمقی) را تعریف کرده اند.
سیلاوات فشار واقع در بازوان معمولی را اندازه گرفته است.
گرچه فشار زیاد بر بازوها در ورزشهایی چون موتورسواری و کارهای سنگین دستی زیاد مناسب و معین نمی باشند و این تنها به صورت یک گزارش تست CECS مابین ورزش کوهنوردی منتشر شده است. ورزش کوهنوردی فشار زیادی روی ماهیچه های عضله خم کننده عمقی دارد.
روش: از ۱۰ کوهنورد سالم در یک تحقیق ثبت نام به عمل آمد. ثبت نام کنندگان میان سال ۵/۲۶ (مابین ۳۷ و ۱۸) یا یک ارتفاع معمولی ۱۷۹ سانتیمتر (مابین ۱۹۳-۱۷۳) و یک وزن معمولی از ۴/۷۳ کیلوگرم مابین (۹۰ و ۶۵) بودند. معدل متوسط در سطح (UIAA) 10 یا C(USA)13/5 بود. تمام شواهد در طول پنج سال بالا رفتند جمع آوری شده بود. نتایج همه شرکت کنندگان قبل از تحقیق با موافقت و آگاهی کامل خودشان نوشته شد.
کوهنوردان متحمل یک تست نیروسنج ورزش مخصوص کوهوردی شدندو از یک دیوار بلند چرخشی بالا رفتند. منحنی عمودی تحقیق در ارتباط با استانداردهای نیروسنج کوهنوردی است. حفره هایی در دیوار جهت فشار روی ماهیچه های عضله خم کننده عمقی ساخته شده بود. کوهنوردان کارشان را با یک زاویه ۵ درجه با زمان ۳ دقیقه کوهنوردی برروی دیوار آغاز کردند.
یک دقیقه مهلت طی زمانیکه شرکت کننده برروی دیوار قدم می گذاشت، و فشار برقراری جریان خون و میزان ضربان قلب در دیاگرام ثبت گردید. در طول این مهلت زاویه پایانه چرخشی دیوار کوهنوردی تا ۵ درجه افزایش یافت و با پایین آمدن او از دیوار نتیجه داد. میران فشار برقراری جریان خون و ضربان قلب در هر ۳ دقیقه و در طول بهبودی ثبت گردید. استاندارد نیروسنج علمی دمای
۲۴-۱۸ درجه سانتیگراد وابسته به رطوبت هوا ۶۰-۳۰% برقرار شد و در پایان همه کوهنوردان با معدل ۱۰-۱ بالاترین سطح تپش بازوها را نشان دادند.
از طریق یک گیرنده و کمربند قطب دار منحنی قلب ثبت می شد. برای نمایش کلیه خستگی فیزیکی سرعت ضربان قلب بالاترین تئوری افزایش سرعت تپش قلب (متوسط کمترین و بیشترین age220) بدست آمد.
میزان فشار با استفاده از یک شکاف کاستر اندازه گرفته شد و در یک قسمت عظله خم کننده بازوان قرار گرفت و سپس از طریق بخش stryker مورد بررسی قرار گرفت.
نتایج: در خستگی فیزیکی بازوان همه وررزشکاران (آنهایی که از دیوار پایین آمدند) آخرین نقطه نیروسنج کوهنوردی مشاهده می شد. هیچ مشکل تکنیکی در منحنی آزمایش نشان داده نشد. ۹ کوهنورد سطح تپش بازوانی خود را در مقایسه با میزان (Borg) تا سطح ۱۰/۱۰ نشان دادند و یک کوهنورد با میزان ۱۰/۹٫
همه کوهنوردان در آخر تحقیق با میزان کمترین تپش ۵۷/۶ دچار خستگی قلبی شدند. در همه کوهنوردان میزان ضربان قلب بعد از آزمایش خیلی سریع افزایش یافت و به مقدار ۱۰۳ (۷۵/۱۷) کمترین ضربان در طول سه دقیقه بعد از بعد از تست دچار شدند.

 


قیمت : 1000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات