مقاله آزمایشات بالینی در زمینه بهبود درد: ده چالش

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم پزشکی » پزشکی  »  مقاله آزمایشات بالینی در زمینه بهبود درد: ده چالش

دانلود تحقیق و مقالات رشته پزشکی با عنوان دانلود مقاله آزمایشات بالینی در زمینه بهبود درد: ده چالش در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۲۵ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

مقاله آزمایشات بالینی در زمینه بهبود درد: ده چالش

آزمایشات بالینی در زمینه بهبود درد: ده چالش
در طی ۲۵ سالی که از تشکیل انجمن جهانی بررسی و مطالعه درد می‌گذرد، مسأله کنترل درد از نظر اهمیت بطور شگفت‌آوری رشد کرده است. با این وجود در سرتاسر جهان، فشارهای اقتصادی عامل تعیین کننده مهمی در این رابطه هستند که هر مداخله بالقوه مفیدی بطور دقیق از نظر قابل اطمینان بودن و سوددهی مورد بررسی و آزمایش قرار بگیرد. قبل از این که به عنوان یک المان مفید و ارزشند در خدمات بهداشتی جامعه وارد شود. این تأکید و اصرار روی پایه‌گذاری طبابت بر بهترین اطلاعات و مدارک موجود یکی از تمایلات جهانی برای حرکت به سمت خدمات بهداشتی مستدل است.
از بین تمام روش‌های مختلف بررسی و ارزیابی مداخله‌های ضد درد، مطالعات کنترل شده اتفاقی (RCTs) یکی از روشهای ساده و در عین حال قدرتمند و قوی می‌باشند. یک ارزش مهم این مطالعات در زمینه مسأله کنترل درد، توانایی آنها در کم کردن آثار غیر منتظره فاکتورهای ناشناخته‌ای است که می‌توانند روی پاسخ‌های بیماران تأثیر بگذارند. بعلاوه بررسی‌های مربوط به مسأله کنترل درد و درمان آن می‌توانند در رابطه با مسائل اختصاصی‌تری مثل توقعات پزشک و یا بیمار، منابع تأمین هزینه و نیز پاسخ به دارونماها کمک زیادی به ما بنمایند. مطالعات کنترله اتفاقی بطور تصادفی بیماران و یا داوطلبان را در گروهی که در آنها مداخله‌ای صورت می‌گیرد و گروهی دیگر، یا گروه کنترل، قرار می‌دهند. مطالعات کنترله اتفاقی آینده‌نگر و دو سوم کور تکنیک‌های بسیار قدرتمندی برای کاهش دادن ضریب گرایش در مطالعات بالینی خصوصاً در زمینه کنترل درد می‌باشند که در آنها تأثیرپذیری و نیز آثار دارونما می‌توانند در یافته‌های نهایی تغییر و یا اختلال ایجاد نمایند.
در طی نیمه دوم قرن بیستم تعداد مطالعات کنترله اتفاقی‌ای که به روشها و ترفندهای کنترل درد پرداخته‌اند در هر ۱ سال دو برابر شده است. در اوت سال ۱۹۹۹ اداره ثبت مطالعات کنترله کاکرن که بزرگترین مجموعه مطالعات کنترله در دنیا را در اختیاردارد اعلام کرد که درد و یا درمان‌های مربوطه در بیش از ۲۰ هزار نقل قول یعنی بیش از ۹ درصد کل ذکر شده اند. برخورد با وفور و کثرت مطالعات کنترله اتفاقی در زمینه درمان و کنترل درد و نیز رشد فزاینده چنین مطالعاتی، چالش‌های بسیاری را برای محققان، پزشکان، سرمایه‌گذاران، هیأتهای اخلاق پزشکی، مصححان مجلات و نیز جامعه مردم ایجاد کرده است. در این مقاله به بعضی از این چالش‌ها پرداخته شده و راهکارهایی جهت مقابله و برخورد با آنها ارائه خواهند شد. بعضاً این راهکارها از مباحث کلی در مورد آینده مطالعات کنترله اتفاقی که در محل دیگری منتشر شده‌اند برداشت شده است.
چالش ۱: از سعی و تلاش غیر ضروری و تکراری خودداری کنید.
قبل از شروع به انجام یک مطالعه و پژوهش، محققان، بیماران و آژانس‌های سرمایه‌گذاری باید مطمئن باشند که مسأله و سؤالی که تحقیق مورد نظر به آن می‌پردازد قبلاً پاسخ داده نشده باشد. با توجه به کثرت بررسی‌ها، دو راهکار می‌توانند جهت برخورد با این مشکل بکار برده شوند:
مطالعات سیستماتیک. در واقع اولین راهکار برای اجتناب از دوباره کاری غیر ضروری انجام یک بررسی موشکافانه تمامی مطالعات در رابطه با موضوع مورد بحث می‌باشد. در مبحث کنترل درد دو منبع بسیار مهم چنین امری را ساده نمایند که عبارتند از: کتابخانه کاکرن و سایت اینترنتی درد اکسفورد . کتابخانه کاکرن مهم ترین محصول اتحادیه کاکرن می‌باشد که مؤسسه‌ای سریعاً جهانی شونده است. این مؤسسه برای آسان‌ترشدن تصمیم‌گیری بر اساس اطلاعات دقیق موجود در رابطه با خدمات بهداشتی و توسط آماده‌سازی، حفظ و بهبود مداخله‌های خدمات بهداشتی فعالیت می‌نماید. از این مؤسسه بعنوان «یک همکاری عظیم که با پروژه بررسی مخزن ژنتیکی انسان از نظر کاربردهای بالقوه برای طب نوین برابری می‌کند» یاد شده است. این مؤسسه از اشتراک و همکاری تمام افرادی که علاقه به همکاری و تشریک مساعی با دیگران دارند استقبال می‌کند. مؤسسه کاکرن اخیراً اذعان کرده است که مسأله درمان و کنترل درد جزو مسایل بسیار بااهمیت می‌باشد. این مؤسسه گروه جهت بررسی در این رابطه تشکیل داده است که نام آن درد و اقدامات تسکینی، درمانی است. اخیراً کتابخانه کاکرن اقدام به انتشار فصل نامه‌ای بر روی دیسک اطلاعاتی در جهت به روز کردن مداوم اطلاعات و نیز دسترسی رایانه‌ای از طریق اینترنت و از طریق اطلاعاتی پزشکی یا مدلاین می‌باشد.
کتابخانه کاکرن حاوی سه بانک و پایگاه اطلاعاتی جهت دسترسی به اطلاعات مربوط به مداخلات مربوط به کنترل درد می‌باشد. ثبت مطالعات کنترله کاکرن به واقع پیشرفته ترین و کاملترین منبع در مورد مطالعات کنترله اتفاقی در طب امروز می‌باشد. تا اوت ۱۹۹۹ این مخزن حاوی ۲۲۰۰۰۰ سر فصل برای مطالعات کنترله اتفاقی بوده است که از طریق جستجوی موشکافانه تمام بانکهای اطلاعاتی الفبایی ، بررسی جامع و کامل دستی مجلات و ژورنالها همگی جهت کشف مطالعاتی که دسترسی به آنها توسط جستجوهای الکترونیک امکان‌پذیر نبوده و در بانکهای اطلاعاتی الفبایی نیز ذکری از آنها بعمل نیامده است اعلام شده‌اند انجام پذیرفته‌اند که بانک اطلاعاتی کاکرن برای مطالعات منظم منبع سریعاً غنی شونده‌ای از مطالعات منظم است که مرتباً به روز شده و به بررسی آثار خدمات بهداشتی می‌پردازند. این بانک اطلاعاتی که توسط اعضای مؤسسه کاکرن تهیه می‌شود، شمل پروتکلهای مربوط به مطالعات در حال انجام نیز می‌باشد. تا اوت ۱۹۹۹، این منبع جای ۱۰۲ بازنگری کامل و ۱۵۰ پروتکلی بوده است که شامل موضوعاتی مثل درد، کنترل درد و کنترل کننده‌های درد پس فصل‌های مشابه شده‌اند.
این چکیده توسط دفتر بررسی چکیده‌ها و توزیع وابسته به مرکز خدمات بهداشت ملی در دانشاه لوریک انگلستان جمع‌آوری و ارزش‌یابی شده‌اند. این پایگاه اطلاعاتی همچنین سوابق مختصری از بازنگری‌های مفید در زمینه اطلاعات زمینه‌ای ، چکیده گزارش‌های آژانس‌های تکنولوژی بهداشتی در سراسر جهان و نیز چکیده‌های مطالعات ژورنالهای باشگاه مطبوعاتی ACP و طب مستدل را نگهداری می‌کند. در اوت ۱۹۹۹ این بانک اطلاعاتی حاوی ۱۷۲ بازنگری بالقوه مربوط بوده است.
سایت اینترنتی درد اکسفورد، دومین منبع جهت دسترسی به مطالعات منظم و مطالعات RCT در زمینه کنترل درد می‌باشد. این سایت دسترسی آسان به بازنگری‌های انجام شده روی مطالعات کنترله اتفاقی در زمینه‌ کنترل درد را که در ژورنالهای بازنگری‌های همکاران در زمینه کنترل درد. اگر تمامی مطالعات پس از تأیید توسط کمیته‌های اخلاق پزشکی ثبت می‌شدند راه‌اندازی بانکهای اطلاعاتی و یا ثبتی در مورد چنین مطالعاتی به صورت امری بسیار ساده در می‌آمد. چنین امری دسترسی جهانیان به این اطلاعات را از طریق اینترنت امکانپذیر می‌نماید. چنین منابع اطلاعاتی‌ای دوباره کاری در تحقیقات و مطالعات را کاهش داده و اثر کاذب انتشار (نتایج مثبت بطور کاذب زیاد مطرح می‌شوند) را کم می‌نماید. با وجود تمامی فواید براه‌اندازی چنین پایگاهی، اکثر فعالیت‌های انجام شده در این جهت، منجر به شکست شده‌اند. ما باید اندیشه و افکار عمومی در رابطه با احتیاج به چنین بانکهای اطلاعاتی‌ای را ارتقاء بخشیده و گروههای مخالف با ثبت اجباری تمامی مطالعات را به اهمیت این امر واقف سازیم. نماینده‌هایی از رسانه‌های جمعی و گروههای مصرف کننده نیز باید در چنین بحث و مجادله‌هایی شرکت داشته باشند.
چالش ۳: از تمام منابع و مطالعت موجود جهت راهنمایی برای تصمیم‌گیری بالینی استفاده کنیم.
معمولاً تعداد مطالعات و پژوهش‌هایی که به بررسی یک مسأله و یا سؤال بالینی پرداخته‌اند اندک نیستند.
بدلیل این که این مطالعات شامل گروههای مختلف مردم و روش‌های طراحی مختلف بوده و دستکاری‌های لازم را بطور متفاوتی اعمال کرده اند. احتمال بسیار کمی وجود دارد که همگی با هم توافق داشته باشند. گاهاً مطالعات مختلف در رابطه با یک مسأله خاص جوابهای کاملاً متناقضی ارایه می‌دهند، پس برای پزشکان و نیز بیماران تصمیم‌گیری بر اساس فقط یک پژوهش کاری پر خطر است. برای استفاده حداکثر از دانش موجود، مراجع تصمیم‌گیری باید تا حد ممکن مطالعات مربوطه و یا متناسب و نیز سایر فرم‌های اطلاعات را در نظر بگیرند.
یک بازنگری منظم همه جانبه مفیدترین راه برای دستیابی به اطلاعات تمامی مطالعات انجام شده در رابطه با یک موضوع می‌باشد. پزشکان و یا بیماران می‌توانند برای تصمیم‌گیری در مورد روش‌های درمانی از کتابخانه کاکرن و یا سایت اینترنتی درد اکسفورد استفاده کنند.
چالش ۳: بهبود کیفیت مطالعات کنترله اتفاقی در زمینه کنترل درد
در طی ۱۰ سال گذشته تحقیقات مهم بسیاری به بررسی مطالعات کنترله اتفاقی به عنوان یک موضوع و نه بعنوان یک روش تحقیق پرداخته اند. این تحقیقات بطور گسترده‌ای توسط محققان، منتقدین و ادیتورهای مجلات نادیده انگاشه شده اند. آنچه ذکر می‌شود مثالهایی در مورد کوشش‌های مورد لزوم جهت بهبود سودرسانی مطالعات کنترله اتفاقی است.


قیمت : 2500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات