دانلود تحقیق تروپونین

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم پزشکی » پزشکی  »  دانلود تحقیق تروپونین

دانلود تحقیق و مقالات رشته پزشکی با عنوان دانلود تحقیق تروپونین در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۱ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود تحقیق تروپونین

تروپونین های قلبی چه هستند؟
تروپونین ها اجزای تشکیل دهندۀ پروتئینی لازم ماهیچه های مخطط هستند و بر سه نوع می باشند: تروپونین c، تروپونین T و تروپونین I که هر سه به هم و به تروپومیوزین و متصل هستند.
تروپونین c در دو نوع قلبی و اسکلتی ساختار یکسانی دارد، اما تروپونین های قلبی، تروپونین T (CTnT) و تروپونین I (CTnI) نسبت به تروپونین های اسکلتی T وI محصول ژنهای متفاوتی هستند CTnTو CTnI توسط سیستم های immunoassay (اندازه گیری و شناسایی ماده ویژه بیولوژی) قابل اندازه گیری هستند. این سیستم ها از روشها (و لوازم آزمایشگاهی) کلیاتی به عنوان آزمایشهای متداولتر مانند آندسته از روشها و لوازم که برای هورمون محرک تیروئید (TSH) استفاده می شوند، بکار می برند.
این بدان معنی است که آزمایشگاه می تواند اندازه گیری ها را براحتی، به سرعت و به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز در هفته انجام دهد.
مقادیر CTnTو CTnI موجود در خون توسط روشهای فعلی غیر قابل تشخیص هستند. یعنی مقادیر نرمال CTnT و CTnI عملا صفر می باشد.
انفارکتوس میوکار (MI) ، مرگ بافت میوکارد و آزاد شدن اجزای درون سلولی از جمله آنزیم قلبی کراتین کیناز (CK) و ایزو آنزیم MB آن (CK-MB) و CTnT و CTnI به گردش خون را بدنبال دارد. موارد اخیر تقریبا همزمان با CK و CK-MB قابل تشخیص هستند. تمامی موارد MI آشکار در مدت ۱۲ ساعت از پذیرش بیمارستان و اغلب بسیار زودتر مقادیری قابل تشخیص از CTnT و CTnI خواهند داشت. چرا تروپونینها در NI مهم هستند؟
تروپونین های قلبی تعدادی ویژگی مخصوص به خود دارند. تنها پس از صدمه قلبی منتشر میشوند.
CK و CK-MBهمانطور که در عضله اسکلتی یافت می شوند در عضله قلبی نیز وجود دارند در نتیجه، در صورت صدمه به عضله اسکلتی، افزایش CK و CK-MB
روی خواهد داد که می تواند تشخیص انفارکتوس میوکارد را با مشکل روبرو کند. یک مثال خوب درد سینه پس از یک کار طاقت فرسا است، زمانی که اندازه گیری CK و CK-MB بدیدن دلیل که هر دو به خاطر آسیب عضلانی افزایش یافته اند، بیهوده است بر عکس، مقادیر CTnT و CTnI افزایش نخواهد یافت مگر اینکه انفارکتوس میوکارد رخ دهد.
برای مدتی طولانی موجود می باشند.
بر خلاف CK و CK-MB ، CTnT و CTnI برای مدت بسیار طولانی تر آزاد می شوند به این ترتیب که CTnI برای حداکثر ۵ روز و CTnT به مدت ۷ تا ۱۰ روز پس از MI در خون قابل تشخیص هستند. در نتیجه، MI در صورتکیه مریض دیر مراجعه کند، قابل تشخیص است.
بطور مثال، اگر بیماری با سابقه درد سینه در ۲ یا ۳ روز قبل برای جراحی مراجعه کند، اندازه گیری CTnT یا CTnI تشخیص یا رد MI به عنوان عامل درد سینه را مکان پذیر خواهد ساخت. با این وجود، هر شخصی با داشتن درد سینه همراه با احساس صدای قلب (در طول ۱۲ ساعت گذشته) نیازمند ارزیابی سریع بیمارستان است.


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات