دانلود تحقیق درباره اصول ایمنی در آب

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » تربیت بدنی  »  دانلود تحقیق درباره اصول ایمنی در آب

دانلود تحقیق درباره اصول ایمنی در آب

دانلود تحقیق درباره اصول ایمنی در آب

اصول ایمنی درآب و شنا
پیشگیری از وقوع حوادث منجر به مرگ در اماکن شنا و ورزشهای آبی و نجات جان افراد از خطر غرق شدن و همچنین اجرای عملیات حیات بخشی به مغروقین از مباحث اصلی نجات غریق بوده که فدراسیون نجات غریق برای مراقبت از جان افراد در اماکن شنا آبی کشور و نجات آنان از خطر غرق شدن اقدامات و فعالیتهای اصلی خود را در آموزش و انتقال مهارتهای راجع و شناوری و اصول ایمنی آن به ترتیب منجیان غریق متمرکز کرده است .

پیشگیری از وقوع حوادث منجر به مرگ در اماکن شنا و ورزشهای آبی و نجات جان افراد از خطر غرق شدن و همچنین اجرای عملیات حیات بخشی به مغروقین از مباحث اصلی نجات غریق بوده که فدراسیون نجات غریق برای مراقبت از جان افراد در اماکن شنا آبی کشور و نجات آنان از خطر غرق شدن اقدامات و فعالیتهای اصلی خود را در آموزش و انتقال مهارتهای راجع و شناوری و اصول ایمنی آن به ترتیب منجیان غریق متمرکز کرده است . برای بعضی ها آشنای با فنون نجات ممکن است تازگی داشته باسد و در این راستا بر اساس مواد ۶ و ۴۷ آئین نامه اجرایی فدراسیون نجات غریق که مدیریت اماکن شنا و ورزشهای آبی به افراد شایسته و لایق محول میشودکه دوره آموزش مدیریت اماکن شنا را گذرانده باشند و همچنین به امور بهداشت آب ، نجات غریق و کمکهایاولیه آگاهی داشته و دارای صفات حسنه و اخلاق اجنماعی باشند و به منظور ارتقاءد دانش این عزیزان و آشنایی با این امور مدیریت اماکن مربوز همه ساله قبل از شروع فصل شنا دوره های آموزش مدیران را هئیت نجات غریق استان خوزستان برگزار مینماید . که با پشتیبانی و دلگرمی مدیریت محترم اداره کل تربیت بدنی استان استقبال بی نظیر در کلاسهای فوق الذکر در سالهای گذشته ما را برآن داشت تا در این جهت برای تامین سلامت جسمی و بهداشت روانی افراد جامعه و ایجاد فضای مناسب و سابقه ورزشی ضمن تربیت نیروهای متخصص نجات غریق به منظور نظارت و اداره اماکن شنا و ورزشهای آبی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مدیریت بنمائیم . ترین منظور با کمک گرقتن از آوین نامه فدراسیون نجات غریق و آگاهی از جدیدترین و آخرین دستاورد ها و آئین نا مه های موجود اقدام به تدوین این جزوه نموده . تا بلکه علا قه مندان این جزوه آموزشی را به عنوان منبع و ماٌ خذ قرار داده تا بلکه موجب ارتقاء اندیشه آنان نسبت به ارزیـابی دقـــیق وضعیت و خطرات ناشی از آ‹ شود .

نکته اول
برای شروع
۱-هنگامی که قصد مراجعه به استخرها جهت شنا کردن را دارید حتما سعی کنید وسائل شخصی خود را از قبیل مایوی شنا و حوله همراه داشته باشید و هیچ وقت از وسائل دیگران استفاده نکنید زیرا به کار بردن وسائلی مانند مایو ، حوله ، شانه و مسواک دیگران می تواند از نظر بهداشتی ، آلودگی ها و بیماری هایی را منتقل نماید و سبب بروز برخی مشکلات قارچی و پوستی گردد .
در حرکات و تکنیک های قهرمانان شنا تفاوت های کوچک و بزرگی به چشم می خورد .برخی از این تفاوت ها ممکن است بی اهمیت باشند اما گاهی نیز از اهمیت به سزایی برخوردارند . همچنان که شناگرانی از حرکات ضربه پای آهسته – که اصطلاحا حرکات دو ضربه ای نامیده می شود – استفده می کنند ، تعداد دیگری از شناگران از حرکت شش ضربه ای پا استفاده می کنند که بسیار تند تر اجرا می شود .
چنین تفاوت هایی نباید موجب شود که گروهی فکر کنند شناگران در آب از اصول مکانیکی مختلفی بهره می گیرند . بلکه همه شناگران بزرگ از اصول واحد معین و مشخص مکانیکی استفاده می کنند . در غیر این صورت نمی توان آنان را شناگران خوبی دانست . به همین دلیل اصول مشخص و معینی به طور مشترک در شناها وجود دارد که باید رعایت شوند . در ادامه به برخی از این اصول اشاره می کنیم :
الف : دست ها برای کشش در آب به طور مستقیم کشیده نمی شوند و حالت بیضی شکل دارند .


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات