دانلود مقاله موشک ضد زره سنگین ERYX محصول مشترک فرانسه و کانادا

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » آمادگی دفاعی  »  دانلود مقاله موشک ضد زره سنگین ERYX محصول مشترک فرانسه و کانادا

دانلود مقاله موشک ضد زره سنگین ERYX محصول مشترک فرانسه و کانادا

دانلود مقاله موشک ضد زره سنگین ERYX محصول مشترک فرانسه و کانادا

موشک ضد زره سنگین ERYX محصول مشترک فرانسه و کانادا
اریکس ، یک سیستم موشکی ضدزره سنگین کوتاه برد می باشد که برای واحدهای پیاده نظام و نیروهای ویژه طراحی طراحی و ساخته شده است.این سیستم ضدزره ، برای استفاده در موقعیت های خاص و فضاهای محدود (همانند جنگ های شهری و عملیات های کماندویی) بسیار مؤثر و مناسب است. اریکس توسط کنسرسیومی مرکب از MBDA فرانسه و صنایع هوافضای کانادا تولید می گردد. در سال ۱۹۸۹ ، فرانسه و کانادا تفاهم نامه ای را برای تولید اریکس با سرمایه گذاری مشترک امضا نمودند و در سال ۱۹۹۴ بعد از سال ها تحقیق و آزمایش ، اریکس وارد خدمت ارتش های فرانسه و کانادا گردید و تا این لحظه ، ارتش های نروژ ، برزیل و مالزی نیز از اریکس بهره می برند. همچنین بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس ازجمله بحرین ، کویت ، قطر ، عربستان و امارات متحده عربی نیز در زمره مشتریان علاقه مند به این سیستم ضدزره قرار دارند. ترکیه نیز در سال ۱۹۹۹ ، قراردادی با فرانسه امضا نمود که طی آن ، امتیاز تولید ۱۰۰۰۰ موشک اریکس را در طی ۱۰ سال بدست آورد. اما در سال ۲۰۰۴ ، وزیر دفاع ترکیه خبر لغو این پروژه را داد.

اریکس می تواند برضد اهداف زرهی متحرک و ثابت ، مورد استفاده قرار گیرد. کمترین برد عملیاتی آن ۵۰ متر و بیشترین برد آن ۶۰۰ متر می باشد. اریکس می تواند برضد انواع زره های کلاسیک ، تقویت شده و انعکاسی استفاده گردد. علاوه بر اهداف زرهی ، ساختار اریکس به گونه ای طراحی شده است که قادر به انهدام انواع خاکریزها ، سنگرها و استحکامات بتونی نیز می باشد. در آزمایش های انجام شده توسط MBDA ، از ۱۰۰۰ موشک اریکس شلیک شده ، ۹۵۰ موشک ، اهداف را با موفقیت از بین بردند. یعنی ۹۵% شلیک ها موفقیت آمیز بوده است. سیستم اریکس از ۳ قسمت تشکیل شده است:موشک ، لوله پرتاب و واحد آتش. اریکس را می توان به صورت نشسته یا درازکش ، از روی شانه شلیک نمود. همچنین امکان استفاده از سه پایه نیز وجود دارد. موشک اریکس ، از نوع هدایت شونده با سیم است و از یک سیستم هدایت نوری نیمه خودکار بهره می برد. در انتهای موشک اریکس ، یک منبع تولید کننده مادون قرمز وجود دارد. سیستم هدفگیری اریکس ، با استفاده از این امواج می تواند مسیر موشک را تشخیص داده و در صورت لزوم توسط سیم رابط با موشک ، مسیر را تصحیح نماید.

سیستم پیشرانه اریکس ، از نوع کنترل برداری است و این قابلیت را دارد که در سرعت پایین ، مؤثر عمل نماید و اجازه می دهد که پرتاب موشک ، با کمترین نیروی ممکن انجام شود. با توجه به این قابلیت موتور موشک ، اریکس از سیستم پرتاب آرام (SOFT LAUNCH) بهره برده و در فضاهای محدود و بسته می توان از آن به راحتی و با ایمنی بالا استفاده کرد. لازم به ذکر است که موتور موشک اریکس ، توسط شرکت مشهور راکسل فرانسه (ROXEL) تولید شده است. موشک در کمتر از ۵ ثانیه آماه شلیک می گردد. بعد از شلیک تنها وظیفه تیرانداز ، تنظیم نگه داشتن سیستم هدفگیر اریکس بر روی هدف تا زمان اصابت می باشد. در زمان شلیک ، موشک سرعتی در حدود ۱۸ متر در ثانیه می گیرد و در زمان رسیدن به مرز ۶۰۰ متر ، سرعت موشک از مرز ۲۴۵ متر در ثانیه نیز می گذرد. در زمان ۲ دقیقه می توان ۵ موشک اریکس را آماده نمود ، هدفگیری کرد و شلیک نمود.

کلاهک جنگی ۱۳۷ میلیمتری موشک ، مجهز به سیستم انفجاری دوگانه HIGHT EXPLOSIVE بوده و قادر به نفوذ در خودروهای مجهز به زره های انعکاسی به میزان ۹۰ سانتیمتر است. دو شبیه ساز برای آموزش استفاده از اریکس به سربازان وجود دارد ؛ شبیه ساز مقدماتی و شبیه ساز پیشرفته. شبیه ساز مقدماتی ، توسط شرکت سیمتران (SIMTRAN) کانادا طراحی و ساخته شده است. شبیه ساز پیشرفته نیز توسط بخشی از لاکهید مارتین تولید شده و به نام EPGS مشهور می باشد.

خمپاره انداز کماندویی کالیبر ۶۰ میلیمتری HIRTENBERGER ، ساخت اتریش
این خمپاره انداز فوق العاده سبک ، موثر و ایمن برای عملیات های کماندویی و خاص در مناطق کوهستانی و یا جنگلی ساخته شده است.
از ویژگی های این خمپاره انداز ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- دقت بالا
(Hight Accuracy)
۲- راحتی در حمل و جابجایی (قابل حمل توسط یک نفر در این خمپاره انداز ، یک دستگیره ویژه به همراه یک چکاننده خاص وجود دارد که امکان شلیک گلوله را در زوایایی بسیار کم و سطوح خاص به تیرانداز می دهد. این خمپاره انداز مجهز به دو نوع سیستم نشانه روی است و قادر به شلیک طیف گسترده ای از مهمات کالیبر ۶۰ می باشد. در کل این سلاح ، یکی از ایده آل ترین جنگ افزارها برای عملیات های کماندویی می باشد.

.
مشخصات فنی:
کالیبر: ۶۰ میلیمتر
وزن: ۱/۵ کیلوگرم
طول کلی: ۸/۰ متر
نواخت تیر: ۳۰ گلوله در دقیقه
آخرین برد: ۶/۱ کیومتر

سلاح k 98 Muser : این سلاح، سلاحی است دقیق و قدرتمند و در عین حال قدیمی که هنوز توان رقابت با بهترین سلاح های دنیا را ندارد. این سلاح در کارخانه Muser آلمان ساخته شد. طول و وزن زیاد این سلاح باعث شد که مهندسان این کارخانه، طول آن را کمتر کنند. اما هیچ تغییر دیگری در آن بوجود نیامد.گلنگدن این سلاح از یک تکه فولاد مرغوب ساخته شده و تمامی شیارهای موجود در آن به روش ماشین کاری بوجود آمده است. این شیوه تولید گرچه زمان بر و پر هزینه است ولی دوام و کیفیت و دقت سلاح را افزایش می دهد. مدل های تک تیرانداز این سلاح به دوربینهای ZF42 5X مجهز بودند.
برد آن ۱۵۰۰ متر است. ( که هنوز بسیاری از سلاحهای تک تیرانداز مدرن به آن دست نیافته اند)
شانه فشنگهای این سلاح ۵ تیری است، دارای گلوله های پرقدرت۹۲/۷ ×۵۷ است که می تواند گراز ۲۵۰ کیلویی را از پای در آورد. می توان این سلاح را به صورت تک گلوله ای تغذیه کرد مثلاَ در سلاح M1 آمریکایی که از شانه فشنگهای ۸ تیری استفاده می شود تا تمامی ۸ گلوله شلیک نشود نمی توان سلاح را مجدداً تغذیه کرد. ولی در این سلاح پس از شلیک مثلا ۳ گلوله در حالیکه هنوز ۲ گلوله شلیک نشده می توان ۳ گلوله جدید را به صورت تکی در سلاح قرار داد. یکی از دلایل قدرت زیاد این سلاح گلنگدن دستن آن است، در سلاحهای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک همیشه مقداری از انرژی گاز باروت صرف فعال کردن مکانیزم گلنگدن سلاح می شود ولی در سلاحهایی با گلنگدن دستی صد درصد انرژی گاز باروت صرف راندن گلوله می شود. با افزودن یک شعله پوش مخصوص به این سلاح قادر به شلیک انواع نارنجک های ضد نفر و ضد زره می توان بود.


قیمت : 4000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات